ASV prezidents norādījis, ka Irānai ar bijušo Baltā nama saimnieku Baraku Obamu izdevies noslēgt "fantastisku vienošanos, kas bija kā glābšanas riņķis un varētu nodrošināt valsts labklājību, taču tā vietā, lai pateiktu "paldies", Irāna esot pievērsusies terorisma atbalstīšanai, finansējot, apgādājot ar ekipējumu un apmācot kaujinieku grupējumus un teroristus".
Jāatgādina, ka 2015.gadā Irāna apmaiņā pret ekonomiskiem labumiem un sankciju mīkstināšanu apsolīja iegrožot savu kodolprogrammu.
Savukārt pagājušajā nedēļā atkārtoti amatā ievēlētais Irānas prezidents Hasans Rohanī, kura iepriekšējās prezidentūras laikā Irāna panāca vēsturisko kodolvienošanos, pirmdien uzsvēra: "Irānas nācija nolēmusi būt stipra. Mūsu raķetes ir paredzētas mieram un aizsardzībai. ASV amatpersonām būtu jāsaprot, ka jebkurā brīdī, kad mums ievajadzēsies tehniski izmēģināt raķeti, mēs to darīsim, negaidot ASV atļauju."
Rohanī arī kritizēja un nonievāja Trampa vizītes Saūda Arābijā nozīmi, kuras laikā tika parakstīti vērienīgi līgumi par ieroču piegādēm Saūda Arābijai, norādot, ka "nevar izskaust terorismu tikai vien ar naudas došanu lielvarai (ASV)."
The Washington Post ziņo, ka vairāk nekā 100 miljardu dolāru vērtā vienošanās iekļauj ne tikai kuģu, tanku un citas bruņutehnikas piegādi, par ko tika diskutēts jau iepriekšējo administrāciju laikā, bet, iespējams, arī moderno THAAD pretraķešu aizsardzības sistēmu piegādi.
un tagad konkrēti
Dombrovskis,pensijas nenogriezīsim.
Alla Borisovna