Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Ogres un Ventspils basketbolistiem pārliecinošas uzvaras LIBL mačos

Gan Pafbet Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) līdere Ogre, gan Ventspils regulārajā čempionātā trešdien savā laukumā svinēja pārliecinošas uzvaras pār ziemeļu kaimiņu komandām.

Turnīra līdere Ogre mājās ar 91:61 (19:21, 25:18, 26:7, 21:15) pārspēja Tartu Universitātes komandu.

Mājinieku uzvaru ar 22 punktiem sekmēja Džeimss Beitemons, Nikolajs Zotovs guva 14 punktus, bet Jānis Pozņaks astoņiem punktiem pievienoja desmit atlēkušās bumbas, kā arī spēlē labāko +/- rādītāju 33. Punktus guva desmit no laukumā pabijušajiem 12 spēlētājiem.

Viesiem 24 punktus sakrāja Roberts Valge.

Pēc līdzīgas spēles pirmajā puslaikā otrajā mājinieki strauji palielināja rezultāta starpību, svinot pārliecinošu uzvaru.

Ogrēnieši ar 22 uzvarām 23 spēlēs ir turnīra tabulas virsotnē, bet Tartu basketbolisti ar astoņiem panākumiem 21 cīņā noenkurojušies devītajā vietā.

Ogre joprojām ir palikusi vienīgā līdergrupas komanda, kas nav zaudējusi punktus spēlēs ar "otrā plāna" konkurentiem.

Pirmajā spēlē Ogre uzvarēja ar 97:76.

LIBL čempione "Ventspils" ļoti rezultatīvā spēlē ar 124:91 (33:31, 34:22, 31:22, 26:16) pieveica Pērnavas Sadam.

Uzvarētāju rindās septiņi spēlētāji guva vismaz 11 punktus. Rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Jānis Kaufmanis, 18 punkti Mārim Gulbim, bet vistuvāk "double-double" bija Vess Vašpuns - 16 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles - un Raiens Luters - 14 punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

Pērnavas komandai rezultatīvākie bija abi bijušie ventspilnieki Lauris Blaus un Linards Jaunzems, kuri guva attiecīgi 24 un 18 punktus. Blaus no spēles uzbruka ar 100 procentu precizitāti. Grozā krita visi pieci divpunktu un trīs trīspunktu metieni, kā arī pieci no septiņiem soda metieniem. Vēl viņa rēķinā arī četras rezultatīvas piespēles. Savukārt Jaunzems punktu guvumam pievienoja četras atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles.

Viesi nelielā vadībā pabija vien pirmajā ceturtdaļā, turpinājumā solo spēlējot mājiniekiem.

Ventspilnieki ar 18 uzvarām 23 spēlēs ir stabilā ceturtajā vietā, bet pērnavieši ar 11 panākumiem 24 dueļos noslēdz pirmo astotnieku.

Pirmajā aplī ventspilnieki izbraukumā sagrāva pretiniekus ar 110:76.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros Final 4 turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan Final 4 uzvarēja Ventspils.