Rīgā +19 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Valmieras basketbolisti ar +16 uzvar pirmajā BBL bronzas spēlē

Valmiera/ORDO komanda trešdien savā laukumā_ Triobet _Baltijas Basketbola līgā (BBL) pirmajā cīņā par bronzas medaļām ar 16 punktu pārsvaru pārspēja Lietuvas klubu Panevēžas Lietkabelis.

Valmiera/ORDO mājās guva panākumu ar 90:74 (20:18, 22:14, 22:16, 26:26), iegūstot itin pārliecinošu pārsvaru pirms nākamnedēļ gaidāmās atbildes spēles.

Uzvarētāju sastāvā ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Mārtiņš Laksa, 14 punktus guva Lauris Blaus, pa 13 punktiem sameta Artūrs Bērziņš un Aigars Šķēle, bet 11 pievienojas komandas vienīgais leģionārs amerikānis Kvameins Mičels.

Lietkabelis rindās 16 punktus guva Valds Vasilis, kura kontā arī deviņas izcīnītas atlēkušās bumbas, bet 13 punktus iemeta Arns Labucks.

Mača sākumā ritēja līdzīga cīņa, taču otrajā ceturtdaļā valmierieši veica 18:0 izrāvienu un ieguva 20 punktu pārsvaru. Lietkabelis komanda otrajā ceturtdaļā gandrīz sešas minūtes nespēja gūt grozu, taču līdz puslaika pārtraukumam viesi uz pusi samazināja rezultāta starpību - 42:32 valmieriešu labā.

Trešajā ceturtdaļā Valmiera/ORDO atkal atrāvās drošākā vadībā, iegūstot 21 punkta pārsvaru. Tomēr spēles noslēdzošajā nogrieznī Lietkabelis atspēlējās, nepilnas divas minūtes pirms mača beigām samazinot starpību līdz desmit punktiem. Atlikušajā laikā valmierieši spēlēja veiksmīgi un mača izskaņā pārsvaru palielināja līdz 16 punktiem.

Atbildes mačs notiks 5.aprīlī Lietkabelis laukumā.

Jau ziņots, ka otrdien pirmajā BBL finālspēlē TU/Rock savās mājās Tartu ar 81:74 uzvarēja Šiauliai, kas ir iepriekšējo divu gadu BBL čempione.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.