Rīgā +20 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

BK Ventspils basketbolisti sper soli pretī LBL bronzas godalgām

BK Ventspils basketbolisti izcīnījuši uzvaru pirmajā spēlē sērijā par trešo vietu Latvijas basketbola līgā. Ceturtdien ventspilnieki savā laukumā ļoti rezultatīvā cīņā ar 114:73 (65:48) pieveica basketbola klubu Valmiera.Otrā spēle sērijā līdz trijām uzvarām paredzēta svētdien Valmierā.Pirmajā ceturtdaļā ar rezultatavitāti sacentās abu komandu uzbrukuma līderi Mareks Jurevičus un Deivīns Deiviss.

Abiem veicās apmēram vienādi, aptuveni vienāds bija arī viņu partneru pienesums, un rezultāts auga strauji un līdzīgi. Pirmās ceturtdaļas beigās laukuma saimnieki, kuri aizvadīja pirmo spēli pēc līdzšinējā galvenā trenera Silvano Poropata atlaišanas, ieguva 4 - 6 pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas vidū ar izcilu precizitāti metienos to strauji palielināja līdz 61:43 – tobrīd ar četrām piezīmēm malā bija nosēdināts Deiviss.Otro puslaiku ventspilnieki sāka ar deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas, jau trešās ceturtdaļas vidū izšķirot spēles likteni. To apliecināja arī laukuma saimnieku trenera Gunta Endzela rīcība, sūtot laukumā tālākos komandas rezervistus.

Laukuma saimnieki realizēja 26 no 34 divpunktu metieniem, 16 no 29 trīspunktu metieniem un 14 no 20 soda metieniem.

Arī visās četrās līdzšinējās šīs sezonas savstarpējās spēlēs uzvaras bija izcīnījuši BK Ventspils basketbolisti – gan LBL čempionātā (86:59 un 97:68), gan Baltijas līgā (83:71 un 57:54).

LBL fināls par 3.vietu

BK Ventspils – BK Valmiera 114:73 (31:25, 65:48, 92:65). Sērijā 1:0

Jurevičus 25, Šķēle 22, Bertāns 18 – Deiviss 22, Graudiņš 14, Cipruss 13

Turpmāk nebūs vieglāk

Izlasi pēc smaga zaudējuma Vācijai eksaminēs spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības.