Rīgā +19 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

BK Ventspils trešo reizi sezonā uzvar Valmieras basketbolistus

Basketbola klubs Valmiera MasterCard Baltijas basketbola līgas elites divīzijas spēlē otrdien savā laukumā ar 54:57 (29:26) piekāpās BK Ventspils komandai.Valmieriešiem šis bija devītais zaudējums aizvadītajās 14 spēlēs, bet ventspilniekiem – astotā uzvara 13 mačos.Šajā sezonā komandas bija tikušās savā starpā divas reizes, un abās spēlēs BK Ventspils savā laukumā bija uzvarējuši (83:71 un 86:59).

Pirmajā ceturtdaļā pārmaiņus vadībā bija abas komandas, un ne vienai, ne otrai vērā ņemamu pārsvaru iekrāt neizdevās. Otrajā laukuma saimnieki ventspilniekus par kļūdu sēriju sodīja ar vairākiem precīziem raidījumiem, no 14:13 16.minūtē panākot 27:15 pārsvaru. Tiesa, līdz lielajam pārtraukumam Latvijas čempioniem izdevās gandrīz visu deficītu atspēlēt.Pilnībā pārņemt spēli savā kontrolē BK Ventspils basketbolistiem gan neizdevās. Abas komandas nespīdēja uzbrukumā, toties valmierieši agresīvāk cīnījās pie groziem un visu trešo ceturtdaļu saglabāja 4 – 8 punktu pārsvaru.Mazrezultatīva cīņa turpinājās arī ceturtajā ceturtdaļā. Septiņas minūtes līdz beigām Kalve samazināja starpību līdz minimumam (43:42). Mājinieki uz brīdi atguva piecu punktu pārsvaru (49:44), taču nākamajās trijās minūtēs nespēja gūt ne punkta, ļaujot sāncenšiem pārņemt vadību. Divi Bērziņa un Bertāna tālmetieni – un 49:54.Astoņas līdz pamatlaika beigām ar Krešnara un Deivisa pūlēm BK Valmiera vēl panāca 54:55, taču J.Strēlnieka divi precīzi soda metieni un Deivisa neprecīzais trīspunktnieks izšķīra spēles likteni par labu ventspilniekiem.Laukuma saimnieku labā Deiviss guva 21 un Krešnars 14 punktus. BK Ventspils rindās rezultatīvākie bija Bērziņš (14), Zaķis (12) un Bertāns (11).Nākamotrdien abas komandas savā starpā tiksies vēlreiz – šoreiz Latvijas basketbola līgas turnīra ietvaros.

MasterCard Baltijas basketbola līga

BK Valmiera – BK Ventspils 54:57 (16:13, 29:26, 43:38)

BK Valmiera: Kaufmanis 6, Krešnars 14, Deiviss 21, Graudiņš 2, Cipruss 6, Andžejevskis 5
BK Ventspils: Jurevičus 4, Bērziņš 14, Strēlnieks 2, Kalve 7, Tatums 7, Zaķis 12, Bertāns 11

Brynas pagarina vienošanos ar Indraši

Latvijas hokejists Miks Indrašis nākamsezon turpinās spēlēt Zviedrijas komandā Jēvles Brynas, kas šosezon uzvarēja Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā, ceturtdien pavēstīja vienība.