Rīgā +20 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

BK Valmiera komanda piedzīvojusi smagu zaudējumu MasterCard Baltijas basketbola līgas spēlē izbraukumā pret Šiauliai vienību – 68:93 (26:50). Savukārt divu Latvijas klubu savstarpējā cīņā VEF Rīga savā laukumā ar 67:64 (38:33) pārspēja Liepājas lauvas.Valmieriešiem zaudējums Šauļos bija astotā neveiksme aizvadītajās 12 spēlēs.

Pamatu uzvarai Raita Grafa pārstāvētā Šauļu komanda ielika pirmā puslaika vidū, kad no 7:9 panāca 24:11 pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas beigās mājnieku pārsvars jau pārsniedza 20 punktus.Otrā puslaika sākumā Šiauliai basketbolisti guva vēl 11 punktus pēc kārtas, galīgi izšķirot spēles likteni.Valmieriešu sastāvā Krešnars un Cipruss guva pa 15 punktiem. Grafs mājinieku labā guva 12 punktus.

"Pārliecību par saviem spēkiem pazaudējām pāris minūtēs un pieļāvām pāris kļūdas, kuras pretinieks ļoti labi izmantoja,” uzskata BK Valmiera treneris Gatis Melderis.

“Nespējām vairs atgūties un viņi turpināja uzspiest savu spēles stilu, izdarot "spiedienu uz bumbu", kuru šodien mūsu saspēles vadītāji nebija spējīgi izturēt un pieļāva nepiedodamas kļūdas. Nebija komandas snieguma, vairāk bija katra spēlētāja individuāli mēģinājumi, un, kā zināms, tas nav pareizais veids kā lauzt spēles gaitu."

VEF Rīga un Liepājas lauvu mačs aizritēja daudz sīvākā cīņā. Spēles lielāko daļu vadībā bija rīdzinieki, kuru lielākais pārsvars bija 35:25. Taču attīstīt šo panākumu sāncenši viņiem neļāva, līdz pat spēles beigām uzturot intrigu spēlē.

Ceturtās ceturtdaļas vidū liepājnieki pat uz brīdi izvirzījās vadībā (64:63), tomēr nervozajās un kļūdām bagātajās cīņas beigās rīdzinieki tomēr nosargāja ceturto uzvaru sezonā.

Alekss Renfro VEF labā guva 12 punktus. Liepājnieku rindās ar 20 gūtiem punktiem izcēlās Laimonds Kiseļus.

MasterCard Baltijas basketbola līga

Šiauliai – BK Valmiera 93:68 (21:11, 50:26, 75:49
BK Valmiera
: Krešnars 15, Cipruss 15, Deiviss 14, Amoliņš 10, Graudiņš 8, Bērziņš 4, Virsis 2
VEF Rīga – Liepājas lauvas 67:64 (17:16, 38:33, 56:52).

Turpmāk nebūs vieglāk

Izlasi pēc smaga zaudējuma Vācijai eksaminēs spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības.