Latvijas izlases rindās pa 19 punktiem sameta Linards Jaunzems un Kristaps Pļavnieks, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, bet 18 punkti Riharda Bērziņa kontā.
Pirmo puslaiku Latvijas studenti zaudēja ar 26:35, taču trešajā ceturtdaļā atspēlējās un pirms noslēdzošā ceturkšņa atradās vadībā ar 51:48.
Ceturto ceturtdaļu Latvijas basketbolisti iesāka ar pieciem bezatbildes punktiem (56:48), mača noslēdzošajā nogrieznī noturot pārsvaru un izcīnot uzvaru ar 81:74.
Latvijas studentu basketbola izlase Universiādē piedalījās vien trešo reizi vēsturē. 1993.gadā Bufalo sešās spēlēs tika izcīnītas trīs uzvaras un komanda ierindojās 18.vietā, bet 2009.gadā Latvijas studentu izlase, ko vadīja šī brīža nacionālās izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, Belgradā ierindojās 12.vietā.
Kā vēstīts, pirms tam apakšgrupā Gunta Endzeļa trenētie latvieši guva trīs panākumus piecās cīņās, grupas divniekā un ceturtdaļfinālā iekļūstot vien pateicoties veiksmīgiem citu spēļu rezultātiem. Savukārt ceturtdaļfinālā Latvija ar 78:76 apspēlēja Vāciju, bet pusfinālā ar 75:77 piekāpās Lietuvai, kas vēlāk par zeltu cīnīsies ar amerikāņiem.
Universiādē spēlēja astoņi basketbolisti, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja OlyBet Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandu Latvijas Universitāte, bet vēl pa diviem spēlētājiem bija no Ogres un Liepājas vienībām.
Šajā pasaules Universiādē Latvijas delegācija izcīnījusi trīs medaļas, jo bez basketbolistiem pie sudraba 200 metru skrējienā tika Gunta Latiševa-Čudare, kamēr bronzu trīssoļlēkšanā ieguva Māra Grīva.
Kā vēstīts, pasaules Universiādē, kas ilgs līdz nākamās nedēļas vidum, Latvijas pieteikumā bija 71 atlēts no 15 augstskolām. Šī ir pirmā reize, kad delegācijas sastāvā bija trīs komandu sporta veida izlases.
Latvijas studenti startēja basketbolā, džudo, galda tenisā, paukošanā, peldēšanā, vieglatlētikā, sporta vingrošanā un volejbolā. Sacensībās kopā akreditētas 146 valstis un vairāk nekā 10 000 atlēti.
Pirms diviem gadiem Dienvidkorejā Latvijas sportisti izcīnīja trīs medaļas - sudraba godalgas tika augstlēcējai Madarai Onužāne un šķēpmetējai Līnai Mūzei, bet bronzu ieguva šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kurš gadu vēlāk tika kronēts par Eiropas čempionu.