Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Latvijas U-18 basketbola izlase spraigā galotnē uzveic Poliju

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Turcijā notiekošā Eiropas čempionāta otrajā spēlē piektdien ar 72:68 (17:10, 16:17, 21:20, 18:21) spraigā galotnē pieveica Polijas vienaudžus.Latvijas komandas rindās ar 23 punktiem izcēlās Rihards Lomažs, bet pa 14 punktiem iemeta Rauls Avenītis un Rinalds Mālmanis.

Dueli labāk iesāka Latvija, pirmajās minūtēs izvirzoties vadībā ar 11:4, bet pirmo ceturtdaļu noslēdzot sev par labu ar 17:10. Savukārt otrā ceturkšņa sākumā Latvija pirmo reizi sasniedza vismaz desmit punktu atstatumu (21:10), taču puslaika izskaņā Polija prata pietuvoties un samazināt rezultāta starpību līdz 27:33.Pašā otrā puslaika sākumā Polijas jaunie basketbolisti jau prata panākt neizšķirtu (33:33), bet pēc tam starp abām valstsvienībām aizrietēja līdzvērtīgs cīniņš, taču lūzuma punkts pienāca ceturtās ceturtdaļas ievadā, Latvijai izvirzoties vadībā jau ar 15 punktu pārsvaru (62:47). Tomēr, tuvojoties pamatlaika izskaņai, sāncenšiem izdevās samazināt iekrāto deficītu un trīs minūtes pirms beigām būt iedzinējos tikai ar trim punktiem (62:65).Atlikušajās minūtēs abas izlases aizvadīja ļoti sīkstu spēkošanos, bet nedaudz vairāk kā vienu minūti līdz pamatlaika beigām Polija pirmo reizi kopš mača sākuma izvirzījās vadībā (68:67). Pēdējās sekundēs, pateicoties Raula Avenīša diviem punktiem ar sodu, Latvija pārņēma vadību, ko arī nosargāja.Pirms tam pirmajā A apakšgrupas kārtā Latvija ar rezultātu 55:72 piekāpās Itālijas valstsvienībai, bet Polija ar 67:63 apspēlēja Beļģiju.Latvijai sestdien gaidāms mačs ar Beļģiju, kas piektdien negaidīti ar 79:75 pieveica Itāliju.Pēc divām kārtām visām četrām A apakšgrupas izlasēm - Latvijai, Itālijai, Beļģijai un Polijai - ir pa vienam panākumam.