Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latvijas U-18 basketbolistes EČ pusfinālā piekāpjas Francijai

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošā Eiropas čempionāta pusfināla spēlē sestdien ar 44:53 (5:13, 18:11, 11:14, 10:15) piekāpās spēcīgajai Francijai.Mačā par bronzu Latvijas jaunās basketbolistes tiksies ar Spānijas un Krievijas spēles zaudētāju.Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Dinija Pāvelsone, kura guva 13 punktus, 11 punkti Luīzei Šeptei, bet pa sešiem punktiem iemeta Digna Strautmane un Linda Svenne, kamēr četrus punktus guva Ivanda Hudjakova un Janeta Rozentāle.

Savukārt Francijas izlasē ar 11 punktiem un 14 bumbām zem groziem izcēlās Aleksa Šartero.Pretinieces izteikti dominēja zem groziem, savācot 62 atlēkušās bumbas, kamēr latvietēm 40 bumbas zem groziem.Spēles pirmās divas minūtes latvietes spēja noturēt savu grozu neskartu, tomēr pašas bija guvušas vien divus punktus. Turpinājumā Latvijas basketbolistes astoņarpus minūtes palika sausā līdz Šepte pusminūti līdz ceturtdaļas beigām iemeta tālmetienu - 5:11. Otrās ceturtdaļas sākumā latvietes pārņēma iniciatīvu un pēc trim nospēlētām minūtēm izvirzījās vadībā ar rezultātu 15:13.Turpinājumā dažas minūtes ritēja cīņa par vadību spēlē, bet minūti pirms došanās pārtraukumā Francija panāca piecu punktu pārsvaru (24:19). Tiesa, līdz puslaika beigām Hudjakova un Šepte pietuvināja Latviju līdz viena punkta deficītam - 23:24.Trešo ceturtdaļu Latvija iesāka nesekmīgi, pirmās piecas minūtes nespējot raidīt bumbu grozā, kas pretiniecēm ļāva panākt 29:23. Tomēr pēc divām minūtēm latvietes jau bija panākušas neizšķirtu 31:31, bet ceturtdaļa noslēdzās ar 38:34 pretinieču labā. Ceturtajā ceturksnī pēc četrām nospēlētām minūtēm Francijai piederēja piecu punktu pārsvars (47:42), kam viņas pievienoja vēl sešus bezatbildes punktus. Pusminūti līdz finālsvilpei Hudjakova realizēja divpunktu metienu, bet Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 44:53.LETA jau vēstīja, ka Latvijas jaunās basketbolistes piektdien sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu, šajā vecuma grupā sasniedzot visu laiku labāko rezultātu. Tāpat Latvijas jaunās basketbolistes izcīnīja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules U-19 čempionātu.Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase iepriekšējos piecus gadus pavadīja Eiropas čempionāta B divīzijā, bet kontinenta labāko astotniekā tā nebija iekļuvusi jau kopš 2009.gada. Toreiz treneres Daigas Jansones vadībā tika gūta septītā vieta, un līdz tam desmitniekā latviešu juniores spējušas tikt vēl tikai reizi, kad 2000.gadā Maija Kubliņa aizveda izlasi līdz desmitajai pozīcijai.