Rīgā +24 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas U-20 basketbolisti neturpinās cīņu par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta A divīziju

Latvijas U-20 basketbolisti trešdien neiekļuva Eiropas čempionāta B divīzijas ceturtdaļfinālā un cīņu par ceļazīmi uz A divīziju neturpinās.

Neskatoties uz to, ka Latvija trešdien D apakšgrupas ceturtajā mačā ar 99:57 sagrāva vienaudžus no Albānijas un tika pie bilances 2-2, Nīderlande noslēdzošajā grupas spēlē ar 75:57 uzvarēja Šveici, neļaujot Latvijai iekļūt B divīzijas labāko astotniekā.

Latvieši iekļūtu ceturtdaļfinālā un turpinātu cīņu par atgriešanos elites divīzijā, ja minētajā cīņā pie panākuma tiktu Šveices basketbolisti.

D apakšgrupā pirmo vietu ar trīs uzvarām četrās spēlēs ieņēma Nīderlande, kurai ar tādu pašu bilanci sekoja Šveice. Trešajā un ceturtajā pozīcijā ar diviem panākumiem un tikpat neveiksmēm ierindojās attiecīgi Latvija un Somija, bet Albānija, zaudējot visos četros mačos, bija piektā.

Latvijas basketbolisti, cīnoties par 9.-16.vietu, piektdien tiksies ar kādu no C grupas komandām.

Piektdien pirmajā spēlē Latvija ar rezultātu 57:65 papildlaikā piekāpās Nīderlandei, sestdien ar 90:66 uzvarēja Somiju, bet svētdien ar 85:96 vēlreiz pagarinājumā zaudēja vienaudžiem no Šveices.

Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par trīs ceļazīmēm uz A divīziju.

Komandā iekļauti spēlētāji ar pieredzi Latvijas - Igaunijas līgā un Nacionālajā līgā, kā arī Itālijas un Vācijas otrajā līgā un ASV studentu basketbolā. Septiņi spēlētāji jau piedalījušies vismaz vienā Eiropas jaunatnes čempionātā, bet pieciem šādas iespējas atņēma Covid-19 pandēmija.

Latvijas U-20 basketbolisti aizvadīja pārbaudes spēles ar Ukrainas (78:67), Gruzijas (76:68), Polijas (81:74 un 68:74) un Lietuvas (41:79 un 49:63) U-20 izlasēm.

Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrs no 7. līdz 16.jūlijam notiks Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

Galvenajam trenerim Dāvim Čoderam palīdz treneri Jevgēnijs Kosuškins un Artūrs Bērziņš.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā:

Markuss Lastiņš ("Ogre"), Rainers Ļisicins ("Gulbenes Buki"/BJSS), Kristofers Karlsons ("Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola"), Otto Fārenhorsts ("BBall Loewen", Vācija), Rihards Berkolds (RSU/"VEF Rīga"), Pēteris Pinnis ("VEF Rīga"), Freds Bagatskis (Teksasas Ārlingtonas Universitāte, NCAA), Mārcis Osis, Daniils Smirnovs, Andrejs Bikovs (visi - LU/"BS Rīga"), Rihards Vāvers (Kvinepiekas Universitāte, NCAA), Ričards Kļanskis ("Capo d’Orlando", Itālija).