Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Lielbritānijas basketbolistes pirmo reizi vēsturē iekļūst EČ ceturtdaļfinālā

Lielbritānijas sieviešu basketbola pirmdien Rīgā pirmo reizi vēsturē sasniedza Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu.

Britu basketbolistes astotdaļfinālā ar rezultātu 92:71 (22:14, 22:27, 25:19, 23:11) pārspēja Melnkalni, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, kur ceturtdien spēkosies ar Ungāriju.

Uzvarētājām 29 punktus guva Temi Fagbenle, 28 punkti bija Karlī Samuelsonei, 15 punktus guva un deviņas rezultatīvas piespēles atdeva Reičela Vandervala, bet 13 punkti, astoņas bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles bija Džoannai Līdhemai.

Melnkalnes valstsvienībā 16 punktus guva Božica Mujoviča.

Lielbritānija Eiropas čempionātā spēlē kopš 2011.gadā, līdz šim divreiz sasniedzot devīto vietu.

Lielbritānija A apakšgrupā izcīnīja otro vietu, bet melnkalnietes B apakšgrupā bija trešās.

Jau ziņots, ka Latvijas sieviešu basketbola pirmdien Rīgā cieta zaudējumu Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, tādējādi neturpinot cīņu par 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvijas izlase astotdaļfinālā ar rezultātu 62:77 (14:23, 9:22, 17:14, 22:18) piekāpās Zviedrijai, kas ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Serbiju.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Elīna Dikeulaka, bet 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Aijai Brumermanei. Savukārt astoņi punkti un piecas rezultatīvas piespēles bija Paulai Strautmanei, bet septiņus punktus guva Ilze Jākobsone.

Tikmēr pretiniecēm 21 punktu iemeta Frīda Eldebrinka, 14 punkti bija Kelisai Loidai, bet 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Amandai Zahui.

Tikmēr otrdien notiks astotdaļfināli, kuros tiksies Itālija un Krievija, kā arī Beļģija un Slovēnija, šo dueļu uzvarētājām ceturtdaļfinālos tiekoties attiecīgi ar Spāniju un Franciju.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7.jūlijam. Rīgā notika divi no četriem grupu turnīriem, kā arī norisinājās divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risinājās Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņēma otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009.gadā.