Rīgā +20 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Liepājas lauvas un VEF Rīga svin uzvaras LBL čempionāta spēlēs

Liepājas lauvas un VEF Rīga klubu basketbolisti trešdien izcīnījuši uzvaras Latvijas basketbola līgas čempionāta spēlēs. Liepājnieki ar 85:73 (40:39) viesos uzvarēja BK Zemgale komandu, bet VEF Rīga savā laukumā pārspēja BK Valmiera basketbolistus 80:74 (48:29).Jelgavā laukuma saimnieki BK Zemgale basketbolisti spēli sāka ar deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas un pēc veiksmīga otrās ceturtdaļas sākuma bija iekrājuši arī 39:25 pārsvaru.

Taču atlikušajās piecās minūtēs laukuma saimnieki pieļāva daudz kļūdu, nespēja gūt ne punkta un pārtraukumā devās jau iedzinēju lomā (39:40).Otrajā puslaikā cīņa turpinājās mainīgām sekmēm, tomēr gandrīz visu laiku neliels pārsvars bija liepājniekiem.

Pamatlaika pēdējās trīsarpus minūtēs viņi Zemgales basketbolistiem ļāva gūt tikai vienu punktu, bet paši iemeta vienpadsmit un pabeidza spēli savā labā.

Turnīra tabulas līderu VEF Rīga basketbolistu pārsvars jau pirmajā ceturtdaļā pārsniedza desmit punktus, otro rīdzinieki sāka ar spurtu 14:2 un līdz pat trešās ceturtdaļas vidum saglabāja aptuveni 20 punktu starpību.

Cīņas izskaņa laukuma saimniekiem tik viegla gan nesanāca. Visa otrā puslaika garumā valmierieši pamazām deldēja starpību, un divas minūtes līdz beigām vefiešu pārsvars bija vairs tikai 73:70. Pieci Renfro punkti pēc kārtas tomēr nosvēra svaru kausus par labu rīdziniekiem.

Latvijas basketbola līga

BK Zemgale – Liepājas lauvas 73:85 (25:18, 39:40, 61:62)
Gulbis 17, Mētra 16, Krūmiņš 14 – Kožeņecs 22, Kosuškins 20, Jeromanovs 11, Viļums 10
VEF Rīga – BK Valmiera 80:74 (26:13, 48:29, 65:50)
Valters 18, Labucks 14, Renfro 13, Bankevics 11 – Cipruss 16 (10 atl.), Virsis 14, Amoliņš 14

Turpmāk nebūs vieglāk

Izlasi pēc smaga zaudējuma Vācijai eksaminēs spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības.