Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

NBA play-off: Filadelfija vēlreiz pārspēj Nets, Sakramento atkārtoti sarūgtina čempionus

Pie otrās uzvaras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfinālā pirmdien tika Filadelfijas 76ers, atkārtoti savā laukumā pieveicot Bruklinas Nets vienību. Tikmēr De'Ārons Fokss un Domants Sabonis katrs pirmdien guva pa 24 punktiem izslēgšanas turnīra otrajā spēlē, palīdzot Sakramento Kings vēlreiz pieveikt pērnā gada čempioni Goldensteitas Warriors.

Pirmdienas mačā "76ers" bija pārāki ar 96:84 (25:25, 19:24, 24:14, 28:21), sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Tairīzs Maksijs, 20 punkti un 19 atlēkušās bumbas Džoela Embīda kontā, bet ar 20+12 izcēlās Tobiass Heriss.

Viesu sastāvā 28 punktus guva Kamerons Džonšons, bet 21 - Mikals Bridžess.

Sērija tagad pārcelsies uz Bruklinu, kur nākamā spēle tiks aizvadīta ceturtdien.

Pagājušajā sezonā "76ers" uzvarēja regulārajā čempionātā, bet "play off" apstājās jau otrajā kārtā, ciešot zaudējumu Austrumu konferences pusfinālā pret Dalasas "Mavericks" (3-4), tikmēr "Nets" pagājušās sezonas izslēgšanas spēlēs pirmajā kārta ar 0-4 atzina Bostonas "Celtics" pārākumu.

Rietumu konferences ceturtdaļfinālā tiekoties regulārā turnīra rezultatīvākajām komandām, "Kings" savā laukumā ar 114:106 (17:23, 41:29, 25:23, 31:31) uzveica "Warriors", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

Lietuvietis Sabonim 24 punktiem pievienoja arī deviņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles, kamēr Foksa rēķinā arī deviņas piespēles un četras pārtvertas bumbas.

Vēl uzvarētājiem 18 punktus pievienoja Maliks Monks, bet 15 - Kevins Herters.

"Warriors" sastāvā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Stefens Karijs, kurš šoreiz realizēja tikai trīs no 13 izpildītajiem tālmetieniem. Vēl 22 punktus guva Endrū Viginss, bet 21 - Klejs Tompsons.

Sērijas trešā un ceturtā spēle notiks "Warriors" laukumā. Nākamais mačs paredzēts ceturtdien.

Pērn finālsērijā Goldensteitas "Warriors" ar 4-2 uzvarēja Bostonas "Celtics".