Rīgā +24 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

papildināta - BK Valmiera dramatiskā galotnē pārspēj BK Zemgale basketbolistus

Basketbola klubs Valmiera LBL čempionāta trešdienas spēlē saspringtā galotnē savā laukumā ar 64:62 (30:39) pārspēja BK Zemgale komandu. Šī bija komandu ceturtā savstarpējā spēle šajā sezonā, trijās no tām uzvarējuši valmierieši.Pirmās ceturtdaļas vidū, gūstot 10 punktus pēc kārtas, viesi panāca 18:8 pārsvaru un otrā perioda sākumā ar Gulbja un Bergmaņa pūlēm to palielināja līdz 31:16.

Vēl līdz pārtraukumam valmierieši pietuvojās līdz 30:37, bet pēc lielā pārtraukuma pēc vairākiem Deivisa precīzajiem raidījumiem samazināja starpību gandrīz līdz minimumam 41:39.Šajā brīdī vēlreiz sāka buksēt BK Valmiera uzbrukums, un jelgavnieki atjaunoja 50:39 pārsvaru. Taču laukuma saimniekiem spēles pēdējā posmā izdevās atspēlēties vēlreiz, un, sākoties pēdējai minūtei, BK Zemgale spēlētāju pārsvars bija tikai viens punkts.Izskaņā komandas līdera lomu nospēlēja Davīns Deiviss, kurš guva pēdējos astoņus punktus BK Valmiera labā, nodrošinot savai komandai devīto uzvaru turnīrā.

Deiviss spēli beidza ar 32 punktiem. Kaspars Cipruss, kurš pirms šī mača pārnāca uz BK Valmiera tieši no Jelgavas komandas, guva 12 punktus.

"Prieks, ka komanda beigās parādīja raksturu un izcīnīja uzvaru,” pēc grūtās uzvaras bija BK Valmiera treneris Gatis Melderis.

“Visu spēli bijām iedzinējos un nenokārām galvas, cīnījāmies līdz galam, kā arī veiksme bija mūsu pusē. Zinājām, ka nebūs viegla spēle, jo daži spēlētāji nebija 100% gatavi un mūsu soliņš nav tik garš, lai viņus neiesaistītu spēlē. Šajā spēlē no Kaspara Ciprusa nekādus brīnumus negaidīju. Bija dažas neveiksmes aizsardzībā, bet kopumā tīri labi nospēlēja un palīdzēja komandai. Uzbrukumā šī viņam nebija veiksmīgākā spēle, bet ir vajadzīgs laiks, lai viņš izjustu, kur atrodas katrs komandas biedrs."

Otrajā trešdienas LBL čempionāta spēlē vicelīderi BK Barons basketbolisti tikai ar 101:92 (55:46) pārspēja pastarīšus Ķeizarmeža basketbolistus.