Rīgā +21 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

papildināta - BK Valmiera pārspēj Liepājas lauvas LBL 1/4fināla pirmajā cīņā

Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē otrdien Liepājas lauvas savā laukumā ar 72:78 (32:42) piekāpās BK Valmiera basketbolistiem. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks piektdien Valmierā.Pēc pirmajām piecām minūtēm nelielu pārsvaru bija iekrājuši mājinieki, taču, kad rezultatīvi spēli uzsākušajam Ciprusam uzbrukumā piebalsoja arī citi Valmieras basketbolisti, viesi veica strauju izrāvienu 9.

minūtē panākot 21:12. Brīžam liepājniekiem starpību izdevās nedaudz samazināt, tomēr, pateicoties nedaudz labākai precizitātei metienos un pārsvaram cīņā pie groziem, aptuveni 10 punktu pārsvaru valmierieši saglabāja līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, kad mājinieki to sadeldēja līdz 55:52, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā arī panāca neizšķirtu 56:56.Pēdējo reizi neizšķirts bija trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, taču atlikušajā laikā laukuma saimnieki nespēja gūt ne punkta.

“Spēle, protams, nebija viegla, bet komanda nospēlēja labā līmenī un beigās tika panākta uzvara. Tā bija ļoti smaga cīņa un komanda spēlēja ar maksimālu atdevi, lai šo sezonu pagarinātu,” pēc mača izteicās BK Valmiera galvenais treneris Gatis Melderis.

“Spēlētāji cīnījās un pierādīja, ka mēs uzvarēt Liepāju mēs varam jebkurā laukumā. Piektdien būs jāizmanto mājas spēļu priekšrocības, jo liepājnieki būs mērojuši garu ceļu, kas ir gana nogurdinošs. Piektdienas spēle būs ļoti svarīga, jo braukt vēlreiz uz Liepāju būs daudz grūtāk, nekā tas bija šodien. Apsolām, ka darīsim visu un spēlēsim ar vēl lielāku pašatdevi, lai mēs sēriju beigtu jau šo piektdien.”

Uzvarētāju rindās Kaspars Cipruss guva 15 un Blazs Krešnars 14 punktus. Mājiniekiem lauvas tiesu punktu trijatā savāca Uģis Viļums (18), Edgars Jeromanovs un Oļegs Kožeņecs (pa 17).

Trešdien ceturtdaļfināla pirmo spēli aizvadīs BK Ventspils un BK Zemgale basketbolisti.

(papildināta ar G.Meldera komentāru)

LBL čempionāta ceturtdaļfināla 1.spēle

Liepājas lauvas – BK Valmiera 72:78 (15:21, 32:42, 52:55)

Liepājas lauvas: Viļums 18, Jeromanovs 17, Kožeņecs 17, Ansons 7, Kravčenko 6, Kiseļus 4, Kosuškins 3
BK Valmiera: Cipruss 15, Krešnars 14, Amoliņš 11, Andžejevskis 11, Kaufmanis 10, Deiviss 10, Virsis 4, Graudiņš 3

Turpmāk nebūs vieglāk

Izlasi pēc smaga zaudējuma Vācijai eksaminēs spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības.