Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Serbijas basketbolistes izcīna Eiropas čempionāta bronzas medaļas

Serbijas sieviešu basketbola izlase svētdien savā laukumā Serbijā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Serbietes mačā par trešo vietu ar rezultātu 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16) pārspēja Lielbritāniju, kas labāko četrinieku sasniedza pirmo reizi vēsturē.

Serbijas izlasē ar 14 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Sonja Petroviča, bet 12 punkti bija Nevenai Jovanovičai.

Tikmēr Lielbritānijas valstsvienībai 23 punktus guva Temi Fagbenle.

Laukuma saimnieces vadībā bija jau no pirmajā minūtē, neatstājot pretiniecēm nekādas cerības uz uzvaru un vēsturisku medaļu.

Viens no bronzas mača galvenajiem tiesnešiem bija latviešu soģis Mārtiņš Kozlovskis.

Plkst.21.30 fināla dueli uzsāks Spānija un Francija, dueli tiešraidē translējot kanālam TV6.

Lielbritānija Eiropas čempionātā spēlē kopš 2011.gada, līdz šim divreiz sasniedzot devīto vietu, bet šogad sperts plašs solis uz priekš, kad tika sasniegts pusfināls. Savukārt Serbija 2015.gadā pirmo reizi tika kronēta par Vecā kontinenta spēcīgāko komandu, bet divus gadus iepriekš šī valstsvienība aizcīnījās līdz sacensību pusfinālam, bet turnīru noslēdza ceturtajā vietā.

Britu basketbolistes pirms tam ceturtdaļfinālā ar 62:59 pārspēja Ungāriju, bet pusfinālā ar 56:63 piekāpās Francijai. Tikmēr Serbija ceturtdaļfinālā ar 87:49 sagrāva Zviedriju, bet pusfinālā spraigā cīņā ar 66:71 piedzīvots zaudējums Spānijai.

Iepriekš jau ziņots, ka Latvijas izlase sacensības noslēdza astotdaļfinālā, jo tika piedzīvots zaudējums Zviedrijas izlasei.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām noslēgsies svētdien. Rīgā notika divi no četriem grupu turnīriem, kā arī norisinājās divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risinājās Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risinās Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Bez pusfinālu sasniegušajām komandām par ceļazīmi uz Tokiju cīnīsies arī Beļģija un Zviedrija.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņēma otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009.gadā.