Sieviešu basketbola izlase Rīgā zaudē Somijas valstsvienībai

Mārtiņa Gulbja vadītā sieviešu basketbola izlase sestdien Rīgā draudzības spēlē piekāpās Somijas valstsvienībai.

Latvija pārbaudes spēlē Rīgā, Sporta namā "Daugava", piekāpās Somijai ar 63:68 (17:15, 13:14, 20:22, 13:17).

Rezultatīvākā mājinieču rindās ar 17 punktiem bija Kristīne Vītola, kurai arī astoņas atlēkušās bumbas, četras kļūdas un labākais lietderības koeficients visu spēles dalībnieču vidū +19. Katei Krēsliņai 12 punkti, pa septiņiem punktiem Ilzei Jākobsonei un Karlīnei Pilāberei, bet Aleksa Gulbe spēli beidza ar četriem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Viešņām Avaka Kuiere sakrāja 14 punktus, astoņas atlēkušās bumbas, piecas pārtvertas bumbas un izprovocēja sešus noteikumu pārkāpumus. 11 punkti Janetei Ārnio. Savukārt Lota Maja Lahtinena, kura nopelnīja piecas personiskās piezīmes, izcēlās ar deviņiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Pirmo ceturtdaļu labāk aizvadīja viešņas, kas divas ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām ar Aijanenas Annīnas trīspunktu gājienu sasniedza piecu punktu pārsvaru (15:10).

Otrā ceturtdaļa saturīgāka sanāca mājiniecēm, kas ne reizi neļāva izvirzīties vadība somietēm. Lielākais pārsvars - septiņi punkti - tika sasniegts ceturtdaļas vidū pēc Paulas Strautmanes (26:19) un Vītolas (28:21) divpunktu metieniem.

Tomēr trešdaļas beigās sākās atplūdi, kas trešās ceturtdaļas beigās izpaudās somiešu 20:4 izrāvienā, panākot 51:41 savā labā.

Ceturtdaļa noslēdzās ar gandrīz panāktām viešņām - 50:51, taču pēdējās ceturtdaļas sākumā somietes atkal palielināja pārsvaru, novadot cīņu līdz uzvarai.

Svētdien spēle bez skatītāju klātbūtnes paredzēta plkst.17, un to tiešraidē varēs vērot LBS "YouTube" kanālā.

Jau ziņots, ka kopš 1.jūnija izlases spēlētājām notiek treniņnodarbības, kurās iesaistījušās vairāk nekā 20 basketbolistes, strādājot gan pie fiziskās sagatavotības, gan individuālās meistarības uzlabošanas.

Iepriekš divās treniņspēlēs ar Latvijas U-18 izlasi pie vārda bija tikušas visas ierindā esošās spēlētājas, bet mačos ar Somijas vienību lielāks uzsvars tiek likts uz tām, kuras varēs būt ierindā novembrī paredzētajās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs.

Vairākas spēlētājas šoreiz palika malā mikrotraumu vai individuālo sagatavošanās plānu dēļ. No pērnruden valstsvienībā spēlējušajām basketbolistēm mačos ar somietēm nepiedalās Elīna Babkina, Kitija Laksa, Aija Klakocka, Zenta Meļņika un Laura Meldere. Toties ierindā atgriezusies Ieva Pulvere.