Rīgā +19 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Trim Latvijas basketbola klubiem zaudējumi BBL spēlēs

Zaudējumus Baltijas Basketbola līgas izbraukuma spēlēs sestdien piedzīvojuši basketbola klubi Ventspils, Valmiera un Liepājas lauvas. Ventspilnieki ar 64:69 (40:30) piekāpās Ķēdaiņu Nevežis, valmierieši zaudēja Šiauliai komandai 79:93 (35:49), bet liepājnieki ar 74:76 (37:34) Norčēpingas Dolphins basketbolistiem.

Ventspilnieki jau 7.minūtē bija iekrājuši 12 punktu pārsvaru (21:9), un tāda satrpība saglabājās līdz pirmā puslaika beigām.Pagalam neveiksmīgs viesiem bija otrā puslaika vidus, kad Nevežis komanda no 44:51 panāca 55:52. Saspringtā cīņas izskaņā veiksmīgāki bija mājinieki, izmantojot ventiņu četras kļūdas pēdējā pusotrā minūtē.Interesanti, ka trīspunktu metienus BK Ventspils spēlētāji izpildīja ar 44 procentu, bet soda metienus - ar 38% precizitāti.Šauļos valmierieši līdz otrās ceturtdaļas vidum neļāva mājiniekiem izmantot laukuma priekšrocības un 13.minūtē uz brīdi pat izvirzījās vadībā (27:26). Taču pirmā puslaika izskaņu aizvadīja pagalm neveiksmīgi un nonāca zaudētājos 33:49.Trešajā ceturtdaļā BK Valmiera izdevās starpību no -18 samazināt līdz 55:66. Taču Šiauliai basketbolisti nekavējoties atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, faktiski izšķirot cīņas iznākumu.Sezonas sākuma Valmieras basketbolistiem sanācis pavisam neveiksmīgs - zaudējumi visās deviņās pirmajās LBL un BBL spēlēs.

Lauvu un delfīnu spēlē pirmajā puslaikā tikai uz mirkli rezultāta starpība sasniedza sešus punktus - pārējā laikā cīņa ritēja punkts punktā. Lielākoties nelielu pārsvaru saglabāja liepājnieki, kuri lielajā pārtraukumā devās ar triju punktu handikapu.

Trešās ceturtdaļas sākumā Liepas basketbolisti pārsvaru palielināja līdz septiņiem (41:34) un pēc tam arī 12 punktiem (61:49). Taču Dolphins atspēlējās un četras minūtes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 67:67.

Dramatiskā galotnē veiksmīgāki izrādījās laukuma saimnieki. Septiņas sekundes līdz pamatlaika beigām Kravčenko realizēja trīspunktu metienu un panāca izlīdzinājumu 74:74, taču pēdējā sekundē mājiniekiem ar Ajubas precīzo raidījumu izdevās panākt uzvaru.

BBL Izaicinājuma kausa izcīņā otro zaudējumu piedzīvojuši BK Zemgale basketbolisti, kuri sestdien ar 70:76 (39:50) viesos piekāpās Palangas komandai Naglis.

Baltijas Basketbola līga

Nevežis - BK Ventspils 69:64 (14:23,30:40, 53:52)
BK Ventspils:
Andersons 23, Kuzminsks 12 (9 atl.), Vairogs 9, Bērziņš 8, Štimacs 7, J.Strēlnieks 2, Meisons 2, Gulbis 1
Šiauliai - BK Valmiera 93:79 (23:19, 49:35, 75:58)
BK Valmiera:
Cipruss 20 (10 atl.), Bedrītis 20, Veselovs 12, Amoliņš 9, Veinbergs 8, Bērziņš 7, Šlesers 2, Graudiņš 1
Dolphins - Liepājas lauvas 76:74 (16:17, 34:37, 55:63)
Liepājas lauvas
: Mičels 20, Kravčeko 14, Jurevičus 12, Aleksejevs 10, Bērds 9, Meijers 5, Kosuškins 4

Brynas pagarina vienošanos ar Indraši

Latvijas hokejists Miks Indrašis nākamsezon turpinās spēlēt Zviedrijas komandā Jēvles Brynas, kas šosezon uzvarēja Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā, ceturtdien pavēstīja vienība.