Rīgā +24 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Valmieras basketbolisti tikai pagarinājumā piekāpjas Žalgirim

Basketbola klubs Valmiera MasterCard Baltijas līgas sestdienas spēlē viesos pagarinājumā ar 81:84 (41:37, 71:71) piekāpās Kauņas Žalgiris basketbolistiem. Aizvadītajās 15 spēlēs valmieriešu kontā ir piecas uzvaras.Spēles sākums valmieriešiem izdevās gluži veiksmīgs. Pirmās ceturtdaļas beigās viņi trīs minūtes pretiniekus noturēja “uz nulles” un iekrāja 22:12 pārsvaru.

Tiesa, otrajā ceturtdaļā tikpat ātri šis handikaps tika iztērēts – nu jau desmit punktus pēc kārtas guva Žalgiris, un 15.minūtē rezultāts atkal bija neizšķirts 32:32.Visas trešās ceturtdaļas garumā BK Valmiera saglabāja nelielu pārsvaru, kas svārstījās divu un septiņu punktu robežās. Priekšpēdējā minūtē mājinieki gan panāca neizšķirtu (51:51), taču spēles pēdējo posmu ar piecu punktu starpību iesāka valmierieši.Ceturtajā ceturtdaļā Žalgiris pirmo reizi pēc ilga laika izvirzījās vadībā (57:56), taču iniciatīvu viņiem viesi negrasījās atdot, un līdzīgā cīņa kulmināciju sasniedza pamatlaika izskaņā.Četri Markusa Brauna punkti pēc kārtas Kauņas komandai pusotru minūti līdz beigām deva triju punktu pārsvaru (71:68). Taču Jānis Kaufmanis atbildēja ar trīspunktnieku – 71:71, un bija jāspēlē pagarinājums.Papildus piecminūtē te viena, te otra komanda vadībā bija četras reizes, vēl trīs reizes rezultāts bija neizšķirts. Nervozajā galotnē veiksmīgo lozi izvilka Žalgiris, kas, pateicoties Brauna precizitātei no soda metienu līnijas (12 no 12), svinēja laimīgu uzvaru.

BK Valmiera treneris Gatis Melderis aizvadīto spēli vērtējis atzinīgi: "Kaut arī bija iespējas izcīnīt uzvaru, spēles iznākumu vērtēju pozitīvi. Pamatlaikā mazliet nepaveicās un pāris nepamatotu lēmumu uzbrukumā neļāva izcīnīt uzvaru. Zināmu slogu spēles beigās mums uzlika pieredzes trūkums."

Gandrīz pusi punktu BK Valmiera labā divatā guva leģionāri Deivīns Deiviss (21) un Blazs Krešnars (17).

Svētdien Liepājas lauvas tiksies ar Ķēdaiņu Nevežis, bet VEF Rīga – ar Kalev/Cramo.