Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Žagaram spoža spēle un pirmā uzvara Lietuvā

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars trešdien Lietuvas Basketbola līgas (LKL) mačā guva izšķirošo tālmetienu, palīdzot Kēdaiņu Nevežis izcīnīt uzvaru pār Kaspara Bērziņa pārstāvēto Utenas Juventus.

"Nevežis" izbraukuma spēlē ar rezultātu 85:84 (21:23, 19:24, 21:22, 24:15) uzvarēja "Juventus".

Spēles pēdējās minūtes sākumā vadībā ar 84:79 bija Utenas basketbolisti, taču turpinājumā Žagars vispirms guva vienu tālmetienu, samazinot deficītu līdz diviem punktiem, kam pēdējā sekundē sekoja vēl viens precīzs "trejacis", kas ļāva "Nevežis" izcīnīt pirmo uzvaru šosezon.

Žagars laukumā bija 28 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā guva 21 punktu, un kļuva par rezultatīvāko spēlētāju. Viņš arī tika pie trīs atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, divām kļūdām, divām pārtvertām bumbām, trīs personīgajām piezīmēm, deviņiem izprovocētiem sodiem un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 24.

Pretinieku rindās Bērziņš laukumā pavadītās 20 minūtēs un 12 sekundēs guva astoņus punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, nopelnīja trīs personīgās piezīmes, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu astoņi.

"Nevežis" divos mačos tikusi pie vienas uzvaras, kamēr "Juventus" abās aizvadītajās spēlēs piedzīvoja neveiksmes.

Čempionu mentalitāte

Feldmanis: iegūta ceļazīme un papildu laiks, lai sagatavotos olimpiskajām spēlēm.