Pirmdiena, 16. septembris
Asja, Asnate, Dāgs

Jaunzēlandiešu smaiļotāja Keringtone kļūst par astoņkārtēju olimpisko čempioni

Savu trešo zelta medaļu Parīzes olimpiskajās spēlēs un astoto karjerā sestdien izcīnīja visu laiku titulētākā Jaunzēlandes olimpiete Lisa Karingtone, kura triumfēja 500 metru kanoe smaiļošanas sacensībās.

Iepriekš šajā Olimpiādē jaunzēlandiete uzvarēja arī 500 metros divniekos un 500 metros četriniekos. Tāpat viņas kontā trīs Tokijas olimpisko spēļu godalgas un pa zeltam arī 2012.gada Londonas un 2016.gada Riodežaneiro Olimpiādēs 200 metros.

Distanci viņa veica vienā minūtē un 47,36 sekundēs, par 1,08 sekundēm apsteidzot ungārieti Tamāru Cipešu, kura Parīzē tika pie diviem sudrabiem un vienas bronzas medaļas.

Savukārt trešajā vietā ierindojās dāniete Emma Jorgensena, kura čempionei zaudēja 2,40 sekundes.

Tikmēr 200 metru distancē kanoe vieniniekos pie zelta medaļas tika kanādiete Keitija Vinsenta, kura uzvarēja ar jaunu pasaules un olimpisko labāko rezultātu 44,12 sekundes.

Tikai vienu simtdaļu kanādietei zaudēja sudraba medaļu ieguvusī Nevina Harisone, bet bronzas godalgu ar rezultātu 44,36 sekundes izcīnīja kubiete Jarisleidisa Sirilo.

Vīriešu kano airēšanas sacensībās pēdējo medaļu Parīzes olimpiskajās spēlēs izcīnīja čehs Jozefs Dostals, kurš palika nepārspēts 1000 metru distancē ar smailītēm.

Finišu Dostals sasniedza pēc trim minūtēm un 24,07 sekundēm, aiz sevis atstājot divus ungārus. Sudrabu izcīnīja Adams Varga, kurš no čeha atpalika 0,69 sekundes, bet ar bronzas godalgu samierinājās Balints Kopašs, kurš bija 1,61 sekundi lēnāks.