Laika ziņas
Šodien
Migla

Krievijas antidopinga aģentūras vadītājs lūdz Putina palīdzību

Jaunās Krievijas Antidopinga aģentūras vadītājs Jurijs Ganuss lūdzis valsts prezidenta Vladimira Putina palīdzību, lai nodrošinātu, ka lielvalsts atlēti nākamgad tiek pie iespējas startēt Olimpiādē.

Ganuss pie palīdzības pie prezidenta vērsās trešdien, kad uzstājās Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) konferencē, kurā iepriekš "netīru" sportu asi kritizēja Polijas prezidents Andžejs Duda.

"Mēs gaidām mūsu prezidenta atbalstu, jo šajā konferencē jūs jau redzējāt, cik ļoti Polijas prezidents atbalsta savas valsts Antidopinga aģentūru un sportu kopumā," savā uzrunā teica Ganuss. "Mums ir nepieciešams šāds pats atbalsts."

Pagājušajā mēnesī Putins atklāja, ka ir pienācis pēdējais laiks teikt ardievas esošajai krīzei, tāpēc uzsākta aktīva sadarbība ar WADA. WADA aizvien vēl izmeklē, kāpēc Maskavas laboratorijas iesniegtajos datos tika veikta manipulācijas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Krievija janvārī iesniedza vairāk nekā tūkstoti Maskavas antidopinga laboratorijas failu un analīžu paraugu, kas 2018.gadā bija WADA pamatnoteikums, lai valstij tiktu atjaunotas tās tiesības sporta jomā. Tomēr septembrī izrādījās, ka ar dažiem no failiem ir manipulēts. Un tas radīja jaunu sankciju draudus pret Krievijas atlētiem.

WADA jau uzdevusi Krievijas pusei jautājumus šajā sakarā un atbildi uz tiem gaidīs līdz 7.decembrim, kad vēlreiz tiks lemts par to, vai atkārtoti pagarināt sankcijas pret Ganusa vadīto laboratoriju.

Ja WADA lēmums nebūs pozitīvs, Krievijai draud aizliegums piedalīties Olimpiādē, kas nozīmētu, ka šīs valsts sportisti atkal startētu zem olimpiskā karoga.

"Manuprāt, viens no šī brīža galvenajiem uzdevumiem ir mainīt savu attieksmi - mēs aizbildināmies. Mums ir jāmaina cilvēki, kuri piekopj šo metodi, jo Krievijas sports ir nonācis piecus gadus ilgā dopinga krīzē. Tā tas nevar turpināties, jo mēs varam zaudēt savus nākotnes sportistus," teica Ganuss.

WADA pērnā gada septembrī atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas netika izdarīts, tāpēc sekoja papildus sankcijas.

Krievija aizvien vēl nav atguvusi arī Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) biedra statusu, jo pret tā piešķiršanu septembrī balsoja 164 IAAF biedri, kamēr atbalstu lielvalstij pauda vien 30 biedri.

Top komentāri

Ampula
A
Čuru čempionu laboratorija.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi