Jau ziņots, ka 2012.gada olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Oleksijs Torohtijs vairāk nekā septiņus gadus pēc starta tika diskvalificēts.
2012.gada Londonas olimpisko spēļu laikā Torohtija nodoto analīžu atkārtotajās pārbaudēs tika atrasts anaboliskais steroīds dehidrohlormetiltestosterons. Šī iemesla dēļ viņam piešķīra diskvalifikāciju, kas ir spēkā no 2018.gada 18.decembra līdz 2020.gada 17.decembrim.
Šī iemesla dēļ par 2012.gada olimpisko čempionu svara kategorijā līdz 105 kilogramiem tika kronēts irānis Navabs Nasiršelals. Otro vietu ieguva sākotnējais bronzas medaļnieks no Polijas Vojcehs Bonks, bet bronzu ieguva Uzbekistānas pārstāvis Ivans Jefremovs, kurš Londonā ierindojās piektajā pozīcijā.
Jefremovs pie bronzas tika, jo diskvalifikāciju saņēma arī ceturto vietu izcīnījušais Ruslans Nurudinovs no Uzbekistānas. Arī viņš tika pieķerts dopinga lietošanā.
Visas augstākminētās diskvalifikācijas ļāvušas Latvijas svarcēlājam Plēsniekam no septītās vietas pakāpties uz piekto.
Dopinga dēļ apstiprinātas izmaiņas arī svara kategorijā līdz 56 un līdz 62 kilogramiem vīriešiem.
Londonā svarcelšanas sacensības norisinājās 15 svara kategorijās, bet tikai divās no tām nekonstatēja nevienu dopinga pārkāpumu.
Tāpat apstiprināta Krievijas treka riteņbraucējas Jekaterinas Gņidenko diskvalifikācija, kura Londonas spēlēs keirinā ierindojās astotajā vietā.
Kopš 2018.gada sportistiem ir sešas izvēles iespējas, kā tikt pie olimpiskās medaļas, ja tā iegūta vēlāk, piemēram, sāncenšu diskvalifikāciju dēļ. Sportistiem medaļu ir iespēja saņemt nākamajās olimpiskajās spēlēs, Jauniešu olimpiskajās spēlēs, SOK galvenajā mītnē, Olimpiskajā muzejā vai Nacionālajā olimpiskajā komitejā.
Tāpat jauniegūto godalgu iespējams saņemt kādā no IWF rīkotajām sacensībām vai atsevišķi rīkotā apbalvošanas ceremonijā, kā tas notika šogad februārī Siguldā, kad Oskara Melbārža bobsleja četrinieks saņēma Soču olimpisko spēļu zelta medaļas, bet divnieku konkurencē - bronzu.