Čempionātā, kurš tiks rīkots Latvijā, piedalīsies 28 spēlētājas, kuru saraksts un reitingi tiks publicēti jau jūnijā. Dalībnieces pārstāvēs septiņas valstis – Angliju, Īriju, Vāciju, Spāniju, Zviedriju, Šveici un Latviju.
Pirmais Eiropas kroketa čempionāts tika aizvadīts 1870. gadā. Savukārt 1900. gadā sporta veids tika iekļauts Olimpiskajās spēlēs Parīzē, kurās dalību ņēma arī sievietes. Kroketu pasaulē spēlē 30 valstīs un parasti turnīros vienotā disciplīnā piedalās gan vīrieši, gan sievietes. Līdz šim dāmas savā starpā varēja mēroties spēkiem tikai pasaules čempionātā sievietēm.
Latvijā pirmais kroketa klubs tika dibināts 2009. gadā. Pašlaik Latvijā darbojas četri klubi, no kuriem publiski pieejami laukumi ir IKK un SIG-LIG klubos. IKK kluba trīs laukumi tika atklāti pagājušajā gadā un tajos jau aizvadītajā rudenī norisinājās starptautiskās GC kroketa sacensības “Baltic Open”. Savukārt Siguldas SIG-LIG klubam, kurš darbojas jau kopš 2010.gada ir viens laukums. Visu tā pastāvēšanas laiku klubs ir uzņēmis gan starptautiska, gan vietēja mēroga sacensības kā “Baltic Open” un Latvijas čempionātus. Latvijas čempionāts sievietēm GC kroketā norisinās kopš 2017. gada.
Ir divi kroketa veidi, ko Pasaules kroketa federācija un Latvijas kroketa federācija atbalsta, kā sporta veidus - Golfa krokets un Asociācijas krokets.
Golfa krokets ir demokrātiskākā un populārākā spēles versija. GC kroketā ir nepieciešama precizitāte un taktika, tā ir dinamiska un krietni ātrāka spēle, spēles pamati ir ātri apgūstāmi un iesācēji spēlēt var uzsākt pēc īsas ievadinstruktāžas. Šajā spēles versijā katram spēlētājam ir divas bumbas un spēlētāji cīnās savā starpā lai izietu pirmie cauri noteiktam skaitam vārtiņu. Spēlētāji gājienus izdara pamīšus.
Asociācijas krokets ir krietni sarežģītāka spēle, kur līdzīgi, kā snukerā, spēlētājs izdara sitienus un veido kombinācijas, lai ar savām bumbām izietu cauri visiem vārtiņiem, līdz izdara kļūdu. Meistarīgi spēlētāji partiju var pabeigt vienā piegājienā apmēram stundas laikā.