AC Milan bez Ibrahimoviča iekļūst Eiropas līgas grupu turnīrā

Itālijas superklubs AC Milan ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtas spēlē viesos, maču aizvadot bez ar Covid-19 saslimušā komandas uzbrukuma līdera Zlatana Ibrahimoviča, tikai pēc 11 metru sitienu sērijas iekļuva grupu turnīrā.

Vilas du Kondes "Rio Ave" savā laukumā piekāpās "AC Milan" tikai pēcspēles sitienos - 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, pēcspēles sitieni 8:9).

51.minūtē Milānas klubu vadībā izvirzīja Aleksis Sēlemeikers, bet izlīdzinājumu portugāļi panāca 72.minūtē ar Fransisku Žeraldeša sitienu - 1:1.

Jau pirmajā pagarinājuma minūtē Vilas du Kondes futbolisti izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Dalam Želsonam, un portugāļi bija mirkļu attālumā no lielākās sensācijas "play-off" kārtā.

Tomēr pagarinājuma pēdējā minūtē bumbu savā laukumā ar roku spēlēja mājinieku aizsargs Tonijs Borevkovičs, kurš pēc otrās dzeltenās kartītes mačā saņemšanas bija spiests atstāt laukumu. Un kompensācijas laika otrajā minūtē ļoti pārliecinoši, nedodot pretinieku vārtsargam nekādas cerības, izlīdzinājumu no 11 metru atzīmes panāca Hakans Kalhanolu - 2:2.

Garā pēcspēles sitienu sērijā pirmie septiņi mēģinājumi abu komandu izpildījumā bija nevainojami. Astotajā sērijā kļūdījās abas komandas, devītajā abas iesita.

Desmitajā sitienu sērijā vārtos netrāpīja abu komandu vārtsargi, un arī 11. sērijā abi sitieni nesasniedza vārtu tīklu.

Tikai 12.sērijā dānis Simons Kjērs bumbu iesita vārtos to vidū, bet Aderlans Santoss kreisajā stūrī sita pārāk vāji, un Milānas vārtsargs Džanluidži Donnarumma bumbu atvairīja.

Pārliecinoši grupu turnīrā iekļuva Totenhemas "Hotspur", kas mājās ar 7:2 (4:1) sagrāva Haifas "Maccabi" no Izraēlas.

Trīs vārtus guva Harijs Keins, vienus - no 11 metru atzīmes, divus - Hjovani Lo Selso.

"Riga" pāridarītāji iepriekšējā kārtā Glāzgovas "Celtic" iekļuva grupu turnīrā pēc uzvaras izbraukumā pār "Sarajevo" ar 1:0 (0:0).

Vārtus mača 70.minūtē guva Edsons Eduārs.

Atēnās AEK atspēlējās un no turnīra izsita Vācijas klubu "Wolfsburg" - 2:1 (0:1).

Viesus pirmā puslaika pirmajā kompensācijas minūtē ar precīzu sitienu vadībā izvirzīja Admirs Mehmedi.

Pirms tam mača 20.minūtē mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā ar 11 metru soda sitienu, taču Petra Mantala sitienu atvairīja viesu vārtsargs Pavao Pervans.

64.minūtē vārtus guva Andrē Simēšs, bet uzvaras vārti mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē Karima Ansarifarda kontā.

No turnīra ceturtdien izstājās arī pēdējā Baltijas valstu komanda. Zagrebas "Dinamo" savā laukumā apspēlēja Tallinas "Flora" ar 3:1 (2:0).

Jau mača sākumā mājinieki nodrošināja divu vārtu pārsvaru, 11.minūtē vārtus gūstot Mario Gavranovičam un 26.minūtē - Arijanam Ademi, kurš vēl vienus vārtus iesita 87.minūtē.

Igaunijas kluba labā 65.minūtē vienīgos vārtus guva Vlasijs Siņavskis.

Varšavā negaidīti smagu zaudējumu piedzīvoja "Legia", kas piekāpās Agdamas "Qarabag" no Azerbaidžānas ar 0:3 (0:0).

Vārtus viesiem 50.minūtē guva Patriks Andrade, 62.minūtē Abdella Zubī un 70.minūtē Filips Ozobičs.

Pārliecinošu uzvaru jau otrajā kārtā pēc kārtas guva Lincas LASK, kas pēc 7:0 uzvaras savā laukumā pār Slovākijas "Dunajska Streda" iepriekšējā kārtā, "play-off" kārtā viesos sagrāva Lisabonas "Sporting".

Šoreiz palīdzēja mājinieka Sebastjana Koutsa noraidījums mača 63.minūtē, kad rezultāts bija vien 2:1 viesu labā.

Ja ziņots, ka Latvijas aizsardzības spēlētāja Igora Tarasova pārstāvētā Somijas vienība Kuopio "Palloseura" ("KuPS") ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtu nepārvarēja.

Kuopio "Palloseura" ("KuPS") izbraukumā piekāpās Klužas-Napokas "CFR Cluj" ar 1:3 (0:2).

Tarasovs laukumā aizvadīja visu spēli.

Šosezon visās četrās kvalifikāciju kārtās komandas aizvadīja vienu spēli.

Aizvadītajā sezonā par UEFA Eiropas līgas čempioni kļuva "Sevilla", kas finālā ar 3:2 pieveica Milānas "Inter".