Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Barcelona un Juventus izcīna uzvaras UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēlēs

Pie uzvarām pirmajās UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla spēlēs otrdien tika Spānijas grands Barcelona un Itālijas čempione Turīnas Juventus.Barcelona izbraukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) vairākumā pārspēja Anglijas čempioni Mančestras City.Pirmajā puslaikā Barcelona futbolistiem izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0, kad abus vārtus guva Urugvajas izlases uzbrucējs Luiss Suaress.

Zīmīgi, ka viņš pirmo reizi guvis divus vārtus kādā no spāņu kluba mačiem pēc pagājušajā vasarā notikušās pārcelšanās no Anglijas vienības Liverpool.Otrā puslaika pirmajā daļā City futbolistiem izdevās vienus vārtus atgūt, kad izcēlās rezultatīvais argentīniešu uzbrucējs Serhio Agvero, vārtus gūdams 69.minūtē. Tiesa, Mančestras komandas izredzes vismaz uz neizšķirtu būtiski tika ietekmētas piecas minūtes vēlāk, kad otro dzelteno kartīti saņēma Beļģijas valstsvienības aizsargs Vensāns Kompanī.City futbolistiem atspēlēties tā arī neizdevās, turklāt, savā laukumā ielaižot divus vārtus, viņi nonākuši neapskaužamā situācijā pirms viesos gaidāmās atbildes spēles.Zīmīgi, ka jau mača kompensācijas laikā Barcelona bija lieliska iespēja panākt 3:1, taču slavenā argentīnieša Lionela Mesi 11 metru soda sitienu atvairīja pretinieku vārtsargs Džo Hārts.Spānijas grands Barcelona ar City UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā salozēti otro gadu pēc kārtas. Pērn Barcelona izbraukumā bija labāka ar 2:0, bet savās mājās uzvarēja ar 2:1.Barcelona ir četrkārtējie Eiropas čempioni, pēdējo reizi uzvarot 2010./2011.gada sezonā. Tiesa, tā arī bija pēdējā reize, kad kataloniešu klubs spēlēja Čempionu līgas finālā. Iepriekšējās trijās sezonās Barcelona nav spējusi pārvarēt pusfināla vai ceturtdaļfināla kārtas.Turpretī City pagājušajā sezonā pirmo reizi iekļuva Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kurā cieta sakāvi pret pieminēto Barcelona.Tikmēr vēl vienā otrdienas duelī Juventus savā laukumā ar 2:1 (2:1) pārspēja šosezon blāvi spēlējošo Dortmundes Borussia komandu no Vācijas.Visi vārti šajā cīņā tika gūti pirmajā puslaikā, kad rezultātu 13.minūtē atklāja Juventus argentīniešu uzbrucējs Karloss Tevess. Viņam šie bija desmitie vārti UEFA Čempionu līgā, kas tādejādi viņam ļāvis kļūt par desmito argentīnieti, kurš prestižajā turnīrā guvis vismaz desmit vārtus.Tiesa, tikai piecas minūtes vēlāk daudzu superklubu iekārotais Marko Reiss panāca izlīdzinājumu. Neizšķirts saglabājās līdz pat pirmā puslaika beigām, kad divas minūtes pirms pārtraukuma otro bumbu viesu vārtos raidīja Alvaro Morata.Tie pēcāk izrādījās Juventus komandas uzvaras vārti, jo Dortmundes kluba centieni panākt izlīdzinājumu otrajā puslaikā nebija pārāk sekmīgi.Iepriekšējo reizi komandas savā starpā tikās 1997.gada UEFA Čempionu līgas finālā, kurā ar rezultātu 3:1 triumfēja Vācijas vienība.Pērn Borussia aizkļuva līdz Čempionu līgas ceturtdaļfinālam, kur ar rezultātu 2:3 zaudēja nākamajiem čempioniem Madrides Real, bet Juventus nespēja izkļūt no apakšgrupas. Turīnas vienība izslēgšanas cīņās iepriekšējo reizi spēlēja 2012./2013.gada sezonā, kad izstājās čempionāta ceturtdaļfinālā. Tajā sezonā Borussia kļuva par Eiropas vicečempioniem, finālā zaudējot Juventus pāridarītājiem Minhenes Bayern.Jau vēstīts, ka pirmajos astotdaļfināla dueļos pagājušajā nedēļā Francijas čempione Parīzes Saint-Germain savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Anglijas klubu Londonas Chelsea, bet Doņeckas Šahtar no Ukrainas savu skatītāju priekšā cīnījās 0:0 ar spēcīgo Vācijas vienību Bayern.Tikmēr pašreizējā sacensību čempione Real no Spānijas izbraukumā ar 2:0 pieveica Vācijas vienību Gelzenkirhenes Schalke 04, bet spēcīgākā Šveices vienība Basel cīnījās neizšķirti 1:1 ar Portugāles komandu Porto.Vēl divu astotdaļfināla pāru izspēle sāksies trešdien, kad Spānijas čempione un pagājušās sezonas turnīra fināliste Madrides Atletico spēkosies ar Leverkūzenes Bayer futbolistiem no Vācijas, bet Anglijas pārstāve Londonas Arsenal samēros spēkus ar Francijas vicečempioni Monaco.Astotdaļfināla atbildes spēles norisināsies martā, bet ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.