ASV izlase pamatlaika izskaņā izrauj uzvaru pār Ganu

ASV izlase pirmdien Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā futbolā G apakšgrupas cīņas izskaņā izrāva uzvaru pār Ganas valstsvienību.

Aizvadītajā spēlē ASV futbolisti pārspēja ganiešus ar rezultātu 2:1 (1:0).

Mača rezultātu 29.sekundē atklāja Klints Dempsijs, gūstot piektos ātrākos vārtus Pasaules kausa finālturnīru vēsturē, bet Ganas izlase rindās 82.minūtē Andrē Ajevs rezultātu izlīdzināja. Savukārt ASV aizsargs Džons Brūkss 86.minūtē izrāva izlasei panākumu.

Spēli vētraini iesāka ASV izlase, kas jau mača 29.sekundē izvirzījās vadībā. Izlases kapteinis Dempsijs tika galā ar vairākiem ganiešu aizsargiem un bija nekļūdīgs - 1:0. Turpinājuma abas izlases spēlēja atklātu un uzbrūkošu futbolu, izveidojot vairākus pusmomentus. Cīņas 19.minūtē amerikānis Džozī Altidors neizmantoja iespēju rezultātu dubultot, kad, nokļuvis pašā Ganas vārtu priekšā, bumbu sita virsū pretinieku aizsargiem.

Savukārt divas minūtes vēlāk Altidors sprinta laikā iedzīvojās savainojumā, kā rezultātā tika nomainīts jau cīņas pirmajā ceturtdaļā. Pirmo dzelteno kartiņu mačā 31.minūtē saņēma ganieties Rabiu Mohameds, kurš divcīņā ar pretinieku lika lietā elkoni. Pāris sekundes vēlāk ASV vārtsargs Tims Hovards pirmo reizi spēlē iesaistījās darbībā, atvairot lielisku Asamoā Gjana tālsitienu. Pirmā puslaika izskaņā nelielā savainojumā iedzīvojās arī Dempsijs, taču cīņu spēja turpināt.

Otrā puslaikā ievadā Gana uzsāka pamatīgu ofensīvu pie ASV vārtiem. Mača 53.minūtē Suleja Muntari tālsitiens lidoja tikai pāris centimetrus garām Hovarda sargātajiem vārtiem, bet jau sekojošajā uzbrukumā arī Gjans neizmantoja lielisku iespēju no vārtu priekšas. Turpinājumā ganiešiem bija vēl divas bīstamas epizodes. Bet ASV izlases uzskatāmi pēcāk sāka spēlēt ar pretuzbrukumiem. Vienā no tiem Džermeins Džounss izpildīja bīstamu tālsitienu, ko Adams Kvarasejs tikai ar pūlēm atvairīja.

Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs Gana turpināja izdarīt spiedienu uz amerikāņu spēlētājiem, taču rezultāts uz tablo bija nemainīgs. Tikmēr spēles 83.minūtē Gana beidzot panāca savu. Rezultātu pēc lieliskas Gjana piespēles izlīdzināja A.Ajevs. Minūti vēlāk jau vadību mačā varēja panākt Muntari, tomēr nesekmīgi. 87.minūtē ASV atjaunoja vadību spēlē, kad uz maiņu nākušais aizsargs Brūkss pēc stūra sitiena ar galvu sita precīzi - 2:1. Pēcāk ASV izlase nonāca tuvu, lai gūtu arī trešos vārtus, taču rezultāts cīņā vairāk nemainījās.

Gana spēlē savā trešajā finālturnīrā pēc kārtas un arīdzan vēsturē. Iepriekšējos divos turnīros allaž iekļuvusi izslēgšanas spēļu turnīrā, pirms četriem gadiem vien dramatiskā cīņā pret Urugvaju zaudējot ceturtdaļfinālā. Tikmēr ASV pirmajā turnīrā 1930.gadā cīnījās pusfinālā, bet pēc tam finālturnīros nepiedalījās no 1954. līdz 1986.gadam. Jaunāko laiku ērā komandas labākais sasniegums ir iekļūšana ceturtdaļfinālā 2002.gadā.

Jau vēstīts, dienas pirmajā mačā Vācija G apakšgrupā ar rezultātu 4:0 sagrāva Portugāli, savukārt F grupā Nigērija ar Irānu spēkojās bezvārtu neizšķirti 0:0.

Tikmēr otrdien dalību finālturnīrā uzsāks arī H apakšgrupa. Beļģija cīnīsies ar Alžīriju, bet Krievija mēģinās pārspēt Dienvidkoreju.

Savukārt otro kārtu uzsāks A grupa, kurā Brazīlija tiksies ar Meksiku.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

ASV izlases sastāvs - Tims Hovards, Demarkuss Bīzlijs, Džefs Kamerons, Mets Beslers (Džons Brūkss, 46.min.), Fabians Džonsons, Maikls Bredlijs, Alehandro Bedoja (Greiems Zusi, 77.min.), Kails Bekermens, Džermeins Džounss, Džozī Altidors (Ārons Johansons, 23.min.), Klints Dempsijs.

Ganas izlases sastāvs - Adams Kvarasejs, Daniels Opare, Džons Bojē, Žonatans Mensā, Sulejs Muntari, Andrē Ajevs, Džordans Ajevs (Kevins Prinss Boatengs, 59.min.), Dvadvo Asamoā, Asamoā Gjans, Kristiāns Atsū (Alberts Adomā, 77.min.), Rabiu Mohameds (Mišels Esjēns, 71.min.).