Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Divi Valensijas vārtu guvumi sekmē Ekvadoras izlases panākumu pār Hondurasu

Ekvadoras izlases uzbrucējs Eners Valensija piektdien Pasaules kausa izcīņā futbolā guva divus vārtus, palīdzot valstsvienībai E grupas otrās kārtas spēlē ar rezultātu 2:1 (1:1) uzvarēt Hondurasu.Eners Valensija Ekvadoras izlases rindās ar precīziem sitieniem atzīmējās 34. un 65.minūtē, bet Hondurasas labā mača 31.

minūtē vārtus guva Karlo Kostlijs.Zīmīgi, ka Hondurasas izlase guvusi pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīrā kopš 1982.gada.Jau no spēles pirmajām minūtēm Ekvadoras izlase laukumā centās apliecināt favorītes statusu duelī, izveidojot vairākas bīstamas epizodes pie sāncenšu vārtiem. Tāpat ekvadorieši cīņas ievadā ieguva teritoriālu pārsvaru, ko gan pārvērts vārtu guvumā sākotnēji neizdevās. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja mačā parādījās 19.minūtē, kad E.Valensija nonāca aci pret aci ar Hondurasas vārtsargu, taču uzbrucējs bumbu raidīja krietni pāri vārtiem, rezultātu saglabājot nemainīgu. Lai gan mača pirmā daļa aizritēja Ekvadoras izlases zīmē, tomēr cīņas rezultātu atklāja Hondurasa. 31.minūtē Kostlijs Ekvadoras soda laukuma tuvumā uzvarēja gaisa divcīņā ar pretinieku aizsargu, pēcāk arī izdarot precīzu sitienu no distances - 1:0.Vadību gan hondurasiešiem neizdevās nosargāt ilgi, jo trīs minūtes vēlāk sāncenši rezultātu uz tablo izlīdzināja. Pēc vairākiem rikošetiem bumba nonāca pie E.Valensijas, kurš no vārtu priekšas bija precīzs, gūstot savus otros vārtus finālturnīrā. Pirmā puslaika izskaņā spēle abu vienību izpildījumā jau bija izlīdzinājusies, bet 45.minūtē Hondurasas valstsvienība guva otros vārtus, taču spēles galvenais tiesnesis tos neieskaitīja, saistībā ar iepriekš fiksētu aizmugures stāvokli.Otro puslaiku izlases aizvadīja ar atklātu futbola, abām komandām regulāri mēģinot gūt otros vārtus. Dažbrīd izlases tik bieži aizrāvās uzbrukumu veidošanā, ka sāka pieļaut muļķīgas kļūdas savā aizsardzības zonā. Mača 65.minūtē E.Valensija vēlreiz guva vārtus, uzbrucējs precīzi sita ar galvu pēc komandas biedra centrējuma. Zīmīgi, ka šie bija spēlētāja astotie vārti 13 izlases cīņās. Pēcāk daudz aktīvāk pozicionālus uzbrukumus sāka veidot Hondurasa, taču veiksmīgu uzbrukumu ievadīšanu regulāri pārtrauca pretinieku aktīvais presings.Mača noslēgumā spēle kļuva daudz nervozāka, ekvadorieši nekautrējās pavilcināt laiku, bet Hondurasai nesekmējās haotiskie uzbrukumi. Pamatlaika izskaņā Valensija guva vēl vienus vārtus, taču tiesnesis tos pamatoti neieskaitīja, jo iepriekš vienam no Ekvadoras izlases futbolistiem tika fiksēta spēle ar roku. Spēles kompensācijas laikā Ekvadora vairs neizlaida trīs punktus no rokām. Zaudējums gan joprojām saglabā Hondurasas izlases izredzes uz astotdaļfinālu.Kā zināms, piektdien D apakšgrupas otrās kārtas spēlē Kostarika ar 1:0 pārspēja Urugvaju, kas grupā izredzes uz astotdaļfinālu dzēsa Anglijas izlasei. Savukārt C grupā Francija ar 5:2 sagrāva Šveicei.Līdz ar to C apakšgrupā pēc divām kārtām seši punkti ir Francijai, bet pa trīs ir Ekvadorai un Šveicei, tikmēr Hondurasa pie punktiem nav tikusi. Noslēdzošajā kārtā Ekvadora spēkosies ar Franciju, bet Šveice mēģinās apliecināt favorītes lomu pret Hondurasu.Tikmēr sestdien otro kārtu aizvadīs F grupa, kur Argentīna tiksies ar Irānu, bet Nigērija ar Bosniju un Hercegovinu. Savukārt G grupā Vācija mērosies spēkiem ar Ganu.Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.Hondurasas izlases sastāvs - Noels Valjadaress, Brajans Bekeless, Emilio Izagirre (Huans Karloss Garsija, 46.min.), Viktors Vernandess, Rodžers Espinosa, Horhe Klaross, Mainors Figveroa, Bonieks Garsija (Marvins Čavess, 83.min.,), Luiss Garrido (Mario Martiness, 71.min.), Karlo Kostlijs, Džerijs Bengtsons.Ekvadoras izlases sastāvs - Aleksandrs Domingess; Horhe Guagua, Friksons Eraso, Huans Karloss Paredess, Kristians Noboa; Džefersons Montero (Gabriels Ahiljers, 90.min.), Valters Ajovi, Oavaldo Minda (Karloss Grueso, 83.min.), Antonio Valensija, Eners Valensija, Felipe Kaisedo (Edisons Mendess, 82.min.).