Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Gutkovskis gūst vārtus uzvarētā Polijas kausa spēlē

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis trešdien guva vārtus Polijas kausa izcīņas 1/32 fināla spēlē, palīdzot Čenstohovas Rakow komandai iekļūt nākamajā kārtā.

Trofejas glabātāja "Rakow" viesos ar 4:2 (2:0) pārspēja Polijas pēc spēka trešās līgas vienību Žešovas "Stal".

"Rakow" pirmo puslaiku uzvarēja ar 2:0, taču otrā puslaika ievadā pretinieki ātri panāca 2:2. Gutkovskis laukumā devās mača 70.minūtē, bet 13 minūtes vēlāk tika nogāzts pie soda laukuma. Brīvsitienu izpildīja Ivi Lopess, kurš 84.minūtē panāca 3:2.

Kompensācijas laika otrajā minūtē Gutkovskis atmuguriskā lēcienā no vārtsarga laukuma līnijas trieca bumbu vārtos un nodrošināja galarezultātu 4:2.

Iepriekšējā sezonā Gutkovskis ar gūtiem vārtiem atzīmējās visās piecās Polijas kausa kārtās, kurās "Rakow" komanda spēlēja. Trešdien viņa pārstāvētā komanda aizvadīja pirmo spēli šīs sezonas kausa izcīņā.

Otrdien šajā pašā fāzē tikās divas Latvijas futbolistu pārstāvētās ekstraklases komandas. Gdaņskas "Lechia" bez pussarga Kristera Tobera pieteikumā viesos ar 3:1 (2:0) pārspēja Belastokas "Jagiellonia" vienību, kurai rezervē bija vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Tikmēr Ukrainas kausā ārpus pieteikuma palika aizsargs Kaspars Dubra, kamēr viņa pārstāvētā "Oleksandriya" 1/16 finālā viesos ar 3:1 (2:1) uzveica pēc spēka trešā čempionāta komandu "Tavriya".

Slovākijas kausa 1/32 finālā apstājās pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Dunajskas Stredas DAC 1904, kas viesos ar 0:1 (0:0, 3:4 -11 m.p.s.s) zaudēja otrās līgas komandai "Komarno". Cigaņiks spēlēja bez maiņām un tika pie dzeltenās kartītes.

Savukārt Norvēģijas kausa izcīņā pussarga Eduarda Daškeviča pārstāvētā "Ham-Kam" divu otrās līgas komandu duelī 1/16 finālā mājās ar 1:2 (1:2) piekāpās "Raufoss". Daškevičs nāca uz maiņu deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts jau bija 1:2.