Polija piekāpjas Argentīnai, tomēr arī sasniedz PK astotdaļfinālu

Trešdien Dohā Pasaules kausa finālturnīra C apakšgrupas trešās kārtas spēlē Argentīna pārspēja Poliju, droši sasniedzot astotdaļfinālu, kamēr poļiem izdevās nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs, pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai nekā tā bija Meksikai.

Argentīna ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Poliju.

Pirmajā puslaikā Polijas vārtsargs Vojcehs Ščensnijs, atsitot bumbu, trāpīja Lionelam Mesi, un tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz Polijas vārtiem. 38.minūtē "pendeli" izpildīt stājās pats Mesi, taču Ščesnijs izglāba Polijas izlasi no zaudētiem vārtiem.

Savukārt otrā puslaika ievadā argentīnieši laiku lieki netērēja un jau 46.minūtē izvirzījās vadībā, ar precīzu sitienu izceļoties Aleksisam Makalisteram.

67.minūtē argentīniešiem izdevās palielināt savu pārsvaru. Pēc saspēles Polijas soda laukumā bumba nonāca pie Huliana Alvaresa, kurš to raidīja garām Ščesnijam, panākot 2:0.

Tikmēr paralēli notiekošajā C grupas mačā Meksika ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Saūda Arābiju.

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrajā puslaikā pēc spēlētām divām minūtēm meksikāņus vadībā izvirzīja Enri Martins, bet vēl pēc piecām minūtēm pārsvaru dubultoja Luiss Čavess.

87.minūtē Urjels Antuna spēja raidīt vēl vienu bumbu Saūda Arābijas vārtos, taču tika fiksēta aizmugure un vārti netika ieskaitīti.

Savukārt Salems ed Davsari kompensācijas laika piektajā minūtē pārspēja Meksikas vārtsargu un samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem (1:2).

Pirms izšķirošās kārtas vēl visas četras izlases pretendēja uz vietu izslēgšanas spēlēs.

Pēc trīs mačiem C apakšgrupā pirmo vietu ieņēma Argentīna, kas tika pie sešiem punktiem. Polija un Meksika bija izcīnījušas pa četriem punktiem, taču poļiem gūto un zaudēto vārtu attiecība (2:2) bija labāka nekā meksikāņiem (2:3), kas arī ļāva nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs. Ceturtajā pozīcijā ierindojās Saūda Arābija ar trīs punktiem.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Polijas izlases sastāvs: Vojcehs Ščensnijs, Metijs Kešs, Jakubs Kivjors, Kamils Gliks, Bartošs Berešinskis (Arturs Jendžeičiks, 72.minūte), Kristiāns Beliks (Damjans Šimaņskis, 62.minūte), Gregors Krihovjaks (Kšištofs Pjonteks, 83.minūte), Karols Sviderskis (Mihals Skorass, 46.minūte), Pjotrs Zeliņskis, Pšemislavs Frankovskis (Jakubs Kaminskis, 46.minūte), Roberts Levandovskis.

Argentīnas izlases sastāvs: Damjans Martiness, Markoss Akunja (Nikolass Taljafiko, 59.minūte), Kristians Romero, Nikolass Otamendi, Navels Molina, Rodrigo De Pauls, Aleksiss Makalisters (Tjago Almada, 83.minūte), Enco Fernandess (Hermans Pesella, 79.minūte), Hulians Alvaress (Lautaro Martiness, 79.minūte), Lionels Mesi, Anhels di Marija (Leandro Paredess, 59.minūte).

Saūda Arābijas izlases sastāvs: Mohameds el Ovaiss, Sultans el Ghanams (Hatans Bahebri, 88.minūte), Abdulelahs el Amri, Ali el Bulaihi (Rijāds Šarahili, 37.minūte), Hasans Tambakti, Firass el Buraikans, Salems ed Davsari, Saūds Abdulhamids, Ali el Hasans (Abdulahs Mado, 46.minūte), Salehs eš Šehri (Abdulrahmans el Abouds, 62.minūte), Mohameds Kanno.

Meksikas izlases sastāvs: Giljermo Očoa, Sesars Montess, Ektors Moreno, Horhe Sančess (Kevins Alvaress, 86.minūte), Hesuss Galjardo, Edsons Alvaress (Rohelio Funess Mori, 86.minūte), Aleksiss Vega (Urjels Antuna, 46.minūte), Orbelins Pineda (Karloss Rodrigess, 77.minūte), Irvings Lozano, Luiss Čavess, Enri Martins (Rauls Himeness, 77.minūte).