UEFA Eiropas līgas finālā spēlēs United un Villarreal

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Eiropas līgas finālā šosezon spēlēs Anglijas grands Mančestras United un Villarreal no Spānijas.

"United" viesos ar 2:3 (1:0) zaudēja "AS Roma" un divu spēļu summā bija pārāka ar 8:5.

Edisonam Kavani spēles rezultātu izdevās atklāt sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām. Izlīdzinājumu 57.minūtē, soda laukumā no tuvas distances precīzi spēlējot ar galvu, panāca Edins Džeko.

Trīs minūtes vēlāk no aptuveni 15 metriem bumbu tieši gar vārtu kreiso stabu raidīja "AS Roma" spēlētājs Braians Kristante. Mača 68.minūtē Bruno Fernandeša tālu piespēli vārtu guvumā pārvērta Kavani, taču septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām bumbu savos vārtos iesita Alekss Teljess.

Kavani pēdējās 14 spēlēs pret "AS Roma" guvis 12 vārtus.

Iepriekš "United" galvenajam trenerim Ūlem Gunnaram Sūlšēram četrreiz nebija izdevies pārvarēt pusfināla barjeru.

Otrā pusfināla spēlē Londonas "Arsenal" mājās spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar "Villarreal" no Spānijas.

Pirmajā spēlē "Villarreal" uzvarēja ar 2:1, ar šādu pašu rezultātu arī izcīnot uzvaru pusfinālā.

Spānijas komanda UEFA Eiropas līgas finālā spēlēs pirmo reizi. Zīmīgi, ka tieši "Arsenal" 2006.gadā UEFA Čempionu līgas pusfinālā summā ar 2:1 uzvarēja "Villarreal", liedzot komandai sasniegt finālu.

Iepriekš "Villarreal" četras reizes pusfinālā zaudēja "Valencia", "Arsenal", "Porto" un "Liverpool" vienībām.

Jau ziņots, ka UEFA Čempionu līgas finālā savā starpā tiksies divas Anglijas premjerlīgas vienības Mančestras "City" un Londonas "Chelsea".

Pēdējo reizi vienas valsts futbola klubi UEFA Čempionu un Eiropas līgā uzvarēja 1994.gadā. "AC Milan" izcīnīja Čempionu līgas kausu, bet Milānas "Inter" UEFA Kausu (tagad dēvēta par UEFA Eiropas līgu).

Eiropas līgas fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, taču Covid-19 izplatības dēļ tas tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā - Budapeštā.

Pērn finālā "Sevilla" no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas "Inter".