Uz panākumu viļņa

Amsterdamas Ajax un Liverpool UEFA Čempionu līgā sasniedz astotdaļfinālu.

Pacietīgi gaidījuši savu iespēju, Amsterdamas Ajax futbolisti to nekavējās izmantot un ar trīs vārtu guvumu spēles pēdējās 18 minūtēs nodrošināja 3:1 uzvaru Dortmundē, lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā. Divas kārtas pirms grupu turnīra beigām astotdaļfinālam kvalificējās arī Liverpool, kas B grupas favorītu cīņā ar 2:0 apspēlēja Madrides Atletico

Pēc divas nedēļas senā šoka Amsterdamā (0:4) Borussia futbolisti savā laukumā spēli iesāka pārliecinošāk un pat pēc palikšanas skaitliskajā mazākumā, kad strīdīgā epizodē pēc spēlētas pusstundas no laukuma tika noraidīts Matss Hummelss, spēja izvirzīties vadībā. Par lūzuma brīdi spēlē kļuva 72. minūte, kad Ajax kapteinis Dušans Tadičs izlīdzināja rezultātu, bet pēdējās desmit minūtēs Sebastjēns Alē un Deivijs Klāsens nodrošināja viesiem ceturto uzvaru pēc kārtas. "Tas mums nozīmē ļoti daudz. Īpaši jau tāpēc, ka pirmajā puslaikā spēlējām tiešām slikti, bet ar pacietību, koncentrēšanos un fokusu spējām panākt labvēlīgu rezultātu," sajūsmā par uzvaru bija savus septītos vārtus turnīrā guvušais Alē. "Šajā turnīrā esmu uz viļņa un izbaudu to. Tas ir fantastiski – spēt gūt vārtus šādā līmenī, šādos brīžos!"

Arī Liverpool pirmo reizi kluba vēsturē grupu turnīru sācis ar četrām uzvarām pēc kārtas, turklāt pēdējās spēlēs divreiz pieveikts Spānijas čempions Atletico. Liverpūlē viss izšķīrās jau līdz 21. minūtei, kad pēc Djogu Žotas un Sadio Manē gūtajiem vārtiem jau bija 2:0, bet vēl no lielākas sakāves viesus glāba Jana Oblāka lieliskais sniegums vārtos. "Labi iesāktā spēlē Atletico uz 15 minūtēm "izslēdzās". Slikta doma Anfield stadionā... Brīdī, kad komanda attapās, spēle jau bija zaudēta," uz izšķirošo brīdi norādījis spāņu laikraksts Marca.

Atletico vēl priekšā grūta cīņa par iekļūšanu astotdaļfinālā no "nāves grupas", kurā, šķiet, jau ir pirmais kritušais – pēc neizšķirta 1:1 pret Porto vairs tikai teorētiskas izredzes palikušas Itālijas grandam AC Milan. Tikmēr ievērojami savas izredzes tikt astotdaļfinālā uzlabojis cits Milānas klubs Inter, kas Tiraspolē ar 3:1 sakāva Šerif. Negaidīti pēc pirmā riņķa D grupas vadībā nokļuvušie moldāvi noslīdēja uz trešo vietu. Lai savai pasakai sarūpētu laimīgas beigas, Moldovas čempioniem būs nepieciešams vēl viens pārsteigums. Visticamāk, jau nākamajā kārtā, kad Tiraspolē viesosies Spānijas karaliskais klubs Madrides Real

Šī un citas pirmspēdējās kārtas spēles paredzētas 23. un 24. novembrī.