Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VID: LFF sabiedriskā labuma organizācijas statuss atņemts par būtiskiem pārkāpumiem

Latvijas Futbola federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statuss atņemts par būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem, aģentūrai LETA norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvis Andrejs Vaivars.

"Veicot uzraudzības pasākumus, VID konstatēja būtiskus normatīvo aktu un Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumus federācijas darbībā, kurus Latvijas Futbola federācija nenovērsa," skaidroja Vaivars. Viņš piebilda, ka, atņemot sabiedriskā labuma organizācijas statusu, netiek liegta iespēja turpināt darbību kā nevalstiskajai organizācijai. Sabiedriskā labuma organizāciju likums neparedz citu liegumu piemērošanu. 

Vaivars piebilda, ka saskaņā ar likuma Par nodokļiem un nodevām 22.pantu VID nedrīkst atklāt sīkāku informāciju par atklātajiem pārkāpumiem. 

Jau ziņots, ka VID pagājušajā nedēļā ir pieņēmis lēmumu, ar kuru Latvijas Futbola federācijai atņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, pirmdien ziņoja interneta portāls "delfi.lv". VID lēmumu pieņēma 1.aprīlī, bet tas stāsies spēkā 8.aprīlī. 

"Tagad zinām, kāpēc ir pieņemts tāds lēmums, jo saņēmām ar pastu sūtītu vēstuli," aģentūrai LETA skaidroja LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. "Tas ir LFF 2018.gada pārskats, par kuru VID ir sūtījis jautājumus. Uz tiem ir tikušas sūtītas atbildes, bet vajag izpētīt informāciju, jo VID uzskata, ka izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem dienests nav ieguvis."

"Esam uzdevuši Finanšu nodaļai izpētīt informāciju, kas saistīta ar 2018.gada pārskatu, kā arī palūdzām advokātu birojam, lai izpēta tiesiskās nianses," darbības virzienus norāda LFF ģenerālsekretārs. "Tuvākajās dienās apkoposim informāciju un gan nosūtīsim vēstuli VID, gan informēsim futbola sabiedrību par notiekošo."

Pēc Pukinska vārdiem, bijis savdabīgi, ka informācija par sabiedriskā labuma organizācijas statusa zaudēšanu tikusi iegūta "no malas", nevis par to pirmā uzzinājusi LFF. Viņš pieļāva, ka žurnālisti nejauši atraduši šo informāciju, tomēr viņš uzskata, ka vēstules saņemšana vēlāk esot neparasta prakse.

"Tas ir likumīgi, ja tiek pieņemts lēmums un vēstule tiek nosūtīta pa pastu. Tā var darīt, un nav obligāta elektroniska atbilde," saka LFF ģenerālsekretārs. "Tomēr ir dīvaini, ja mums ir nosūtīta vēstule pa pastu, bet tā nav tikusi sūtīta elektroniski uz mūsu oficiālo e-pastu. Tā pat nav pieejama VID elektroniskajā sistēmā EDS."

"Kad pēdējo reizi federācija saņēma vēstuli papīra formā? Nemaz neatceros," izteicās Pukinsks, "šodien tikai pēc tam, kad informācija parādījās presē, aizbraucām uz pasta kastīti, kur mūs gaidīja šī vēstule."

Latvijā sporta organizācijām sabiedriskā labuma organizācijas statuss ir atņemts reti.

2018.gada jūlija beigās ar to saskārās Latvijas Hokeja federācija, kura divus gadus līdz noteiktajam laikam nebija iesniegusi iepriekšējā gada darbības pārskatu.

Pēc iesniegta 2018.gada pārskata 2018.gada augusta vidū Latvijas Hokeja federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statuss tika atjaunots.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Malā neviens nav pagājis

Vasaras darbs nākamnedēļ sāksies bobslejistiem. Kā jau ierasts, pirms jaunā darba cikla treneri meklēja papildinājumu. Pēc atlases testiem konkurence nedaudz palielināsies, jo pāris jauno pienāks klā...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi