Avalanche sāk Stenlija kausa finālu ar uzvaru pagarinājumā

Kolorādo "Avalanche" trešdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu finālsērijas pirmajā mačā.

"Avalanche" savā laukumā ar rezultātu 4:3 (3:1, 0:2, 0:0, 1:0) pagarinājumā tika pie panākuma pār Tampabejas "Lightning", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pēc spēlētām desmit minūtēm pirmajā trešdaļā vadībā ar 2:0 bija laukuma saimnieki, ripu "Lightning" vārtos raidot Gabrielam Landeskūgam un Valērijam Ņičuškinam. 13.minūtē starpību samazināja Tampabejas vienības spēlētājs Nikolass Pols, taču neilgi pirms perioda beigām divu vārtu pārsvaru atjaunoja Arturi Lehkonens.

Otrajā trešdaļā laukuma saimniekiem neizdevās noturēties vadībā, un 3:3 panāca "Lightning". Vispirms ar precīzu metienu izcēlās Ondrejs Palāts, kam sekoja Mihaila Sergačova gūtie vārti.

Noslēdzoties trešajai trešdaļai bez gūtiem vārtiem, pagarinājuma otrajā minūtē uzvaru nesošos vārtus guva Andrē Burakovskis.

"Avalanche" vārtus sargāja Dārsijs Kempers, kurš atvairīja 20 ripas, kamēr Andrejs Vasiļevskis tika galā ar 34 pretinieku metieniem.

Nākamā sērijas spēlē paredzēta sestdien, mājinieku lomā atkal esot "Avalanche" vienībai.

Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem Tampas vienība ir pirmā komanda, kas trīs gadus pēc kārtas sasniegusi Stenlija kausa finālu - no 1983. līdz 1985.gadam to paveica Edmontonas "Oilers".

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa izcīņas finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".