Ābols Zviedrijas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē izceļas ar četriem rezultativitātes punktiem

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols svētdien Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) pirmajā ceturtdaļfināla spēlē guva divus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja, palīdzot Orebro vienībai svinēt pārliecinošu uzvaru.

Erebrū vienība viesos ar 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) sagrāva "Leksands" komandu un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Ābols pirmo rezultatīvo piespēli nopelnīja otrā perioda pirmajā minūtē, kad Kristiāns Nakiva guva "Orebro" uzvaras vārtus. 12 minūtes vēlāk Ābols vēlreiz rezultatīvi piespēlēja Bornam Reduličam, bet desmit minūtes līdz pamatlaika beigām uzbrucējs ripu raidīja tukšos vārtos.

Latvijas izlases uzbrucējs savus otros vārtus guva vairākumā, kad spēlē bija atlikusi nepilna pusotra minūte.

Uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 15 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 58,33% iemetienu un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Ābols regulārā čempionāta 47 spēlēs guva 20 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja. Viņš bija savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists.

Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001.gada sezonā guva 21 vārtus.

"Orebro" ar 87 punktiem 52 spēlēs Zviedrijas čempionātā ieņēma sesto vietu, iekļūstot "play-off" turnīra ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā komandas spēkojas līdz viena kluba četrām uzvarām.

Janvārī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas "Panthers" ievietoja Ābolu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, no kura latvieti neizvēlējās neviena cita NHL vienība.