Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Andersons ar saviem pirmajiem vārtiem NLA palīdz komandai izcīnīt uzvaru

Latviešu uzbrucējs Toms Andersons sestdien guva savus pirmos vārtus Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA), kopā ar vārtsargu Ivaru Punnenovu palīdzēdams Langnau Tigers komandai izcīnīt uzvaru.

"Tigers" viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Punnenova savulaik pārstāvēto Rapersvīles "Jona Lakers".

Andersons, kurš sezonu iesāka līmeni zemākajā NLB, vārtus guva otrā perioda ceturtajā minūtē, kad pēc pretinieku kļūdas aizsardzības zonā viesi ātri pārtvēra ripu un latvietis noslēdza uzbrukumu. Viņš savā ceturtajā NLA duelī uz ledus pavadīja sešas minūtes un 15 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem un tika pie pozitīvas lietderības +1.

Tikmēr Punnenovs atvairīja 30 no 31 pretinieku mestās ripas.

Citā mačā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Deniss Smirnovs, kura pārstāvētā Ženēvas "Servette" mājās ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) atzina "Fribourg - Gotteron" pārākumu.

Smirnovs asistēja komandas pirmajos vārtos, kad mājinieki otrā perioda nogalē panāca 1:1. Viņš šajā mačā nospēlēja vairāk kā 15 minūtes, bet aizsargam Sandim Smonam bija nepilnas trīsarpus minūtes uz ledus.

Tāpat ar rezultatīvu piespēli atzīmējās uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, kura pārstāvētā "Lausanne" mājās ar 1:7 (0:1, 0:4, 1:2) kapitulēja "Davos" vienībai. Ķēniņš nospēlēja vairāk nekā 15 minūtes un kaunpilnajā sakāvē bija vienīgais Lozannas hokejsts, kurš tika pie pozitīva lietderības koeficienta (+1). Pretinieki gan lauvas tiesu jeb četrus vārtus guva vairākumā, kas netiek skaitīts pie lietderības koeficienta.

No latviešu pārstāvētajām komandām čempionātā visaugstāk ir Smirnova un Smona "Servette", kas astoņās spēlēs tikusi pie 17 punktiem, ieņemot pirmo pozīciju.