Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Bļugeram divas rezultatīvas piespēles Canucks zaudējumā NHL spēlē; arī Merzļikinam neveiksme papildlaikā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien tika pie divām rezultatīvām piespēlēm Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda piedzīvoja zaudējumu papildlaikā. Tāpat neveiksme papildlaikā vārtsargam Elvim Merzļikinam un Kolumbusas Blue Jackets klubam.

"Canucks" viesos ar rezultātu 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:1) zaudēja Dalasas "Stars" vienībai.

Latvijas uzbrucējs, tiekot pie rezultativitātes punktiem piektajā spēlē pēc kārtas, šajā mačā uz ledus pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā arī vienreiz meta pa vārtiem, uzvarēja septiņos no 16 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Bļugers tika pie rezultatīvas piespēles jau pirmajos "Canucks" vārtos, kad mača trešajā minūtē pēc viņa un Konora Gārlenda piespēlēm pretinieku vārtos ripu raidīja Dakota Džošua. Pirmās trešdaļas vidū rezultātu izlīdzināja Tailers Segins.

Otrajā periodā pēc nepilnām astoņām minūtēm "Stars" vadībā izvirzīja Rope Hincs, taču nepilnas piecas minūtes vēlāk Broks Besers ar spēcīgu plaukstas metienu panāca neizšķirtu.

Nedaudz mazāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām "Canucks" vienu vārtu pārsvaru atjaunoja Bļugera uzbrucēju trijnieks, kad otro reizi mačā pēc Latvijas hokejista un Džošua piespēlēm mājinieku vārtsargu pārspēja Gārlends.

Trīs ar pusi minūtes līdz finālsvilpei 3:3 panāca Tomass Hārlijs, bet papildlaikā Dalasas vienībai uzvaru atnesa Mets Dušēns.

"Canucks" vārtus sargāja Tačers Demko, kurš atvairīja 32 pretinieku metienus, kamēr otrā laukuma galā Skots Vedžvuds tika galā ar 17 ripām.

"Canucks" ar 47 punktiem 34 spēlēs ieņem pirmo vietu Rietumu konferencē un nākamo maču aizvadīs sestdien, mājās tiekoties ar Sanhosē "Sharks".

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 29 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu papildlaikā.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) zaudēja Vašingtonas "Capitals" komandai, kas izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas.

Merzļikins tika galā ar 29 no 32 pretinieku metieniem, atvairot 90,6% raidījumu.

Pirmās trešdaļas izskaņā Vašingtonas komanda izvirzījās vadībā pēc tam, kad vairākumā vārtus guva Antonī Mantā, taču otrajā periodā rezultātu izlīdzināja Kouls Silindžers, kurš pielaboja komandas biedra metienu no vārtu priekšas.

Nepilnas trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Mantā atguva "Capitals" vienu vārtu pārsvaru, tiekot pie otrā vārtu guvuma mačā. "Blue Jackets" izdevās panākt neizšķirtu trešā perioda vidū, pretinieku vārtos ripu raidot Jegoram Činahovam.

Papildlaikā Merzļikina vārtos tika iestumts pretinieku spēlētājs Toms Vilsons, ar kuru Merzļikins uzsāka kautiņu un saņēma par to divu minūšu noraidījumu. Viesi guva uzvaru nesošos vārtus nepilnas divas minūtes pēc Merzļikina divu minūšu noraidījuma, vairākumā esot precīzam Aleksandram Ovečkinam.

"Blue Jackets" ar 28 punktiem 34 spēlēs ieņem 15.vietu Austrumu konferencē un nākamo spēli aizvadīs sestdien, savā laukumā uzņemot Toronto "Maple Leafs".