Bļugeram rezultatīva piespēlē Penguins uzvaras vārtos

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, palīdzēdams Pitsburgas Penguins izcīnīt uzvaru.

Penguins viesos ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) pārspēja NHL līdervienību Vašingtonas Capitals.

Mājiniekus 11.minūtē vadībā izvirzīja Larss Ellers, bet divu minūšu laikā Sems Lafertijs un Patriks Hērnkvists pārņēma vadību. Otrajā trešdaļā Dominiks Simons palielināja Penguins pārsvaru, taču trešā perioda sestajā minūtē Jevgeņijs Kuzņecovs to atkal samazināja līdz vieniem vārtiem.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām veiksmīgi pie apmales saspēlējās Zeks Estons-Rīss un Bļugers, kurš pāradresēja ripu Brendonam Tenevam. Kanādiešu uzbrucējs no tuvas distances pārmeta ripu pāri Iļjas Samsonova plecam un panāca 4:2. Ellers 15 sekundes vēlāk samazināja viesu pārsvaru, taču spēles iznākumu tas neizmainīja.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 14 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus metienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja septiņos no 15 iemetieniem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta  +1.

Bļugers,  šajā sezonā 52 spēlēs guvis septiņus vārtus, veicis 11 rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Penguins ar 71 punktu 52 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, bet Capitals ar 75 punktiem 53 cīņās ir pirmā.

Pitsburgas komanda nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Tampabejas Lightning.