Rīgā +22 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Kanādas hokejisti cīņā par līderpozīciju apakšgrupā uzvar Šveici

Kanādas vīriešu hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta mačā cīņā par līderpozīciju A apakšgrupā uzvarēja Šveici.

Prāgā notiekošā A apakšgrupas turnīra mačā kanādieši bija pārāki ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:1, 0:0).

Jau spēles 71.sekundē šveiciešus mazākumā atstāja Kristians Marti un pusminūti vēlāk Dilans Kozenss realizēja vairākumu, izdarot metienu no iemetienu apļa. Pēc desmit minūtēm līdzīgā epizodē vairākumu izmantoja Kevins Fiala - 1:1.

Otrā perioda sestajā minūtē Romēns Lefels ar metienu no zilās līnijas izvirzīja vadībā Šveici, kas gan vēlāk nonāca nepatikšanās, jo par sitienu ar ceļgalu līdz mača beigām tika noraidīts viens no valstsvienības līderiem Fiala. Šajā piecus minūšu vairākumā vārtus kanādiešiem guva Kozenss un Niks Pols, turklāt pēc Konora Bedārda pārkāpuma Svena Andrigeto izpildīto "bullīti" atvairīja Džordans Biningtons.

Kanādas izlases visos trīs vārtu guvumos piedalījās Kozenss un trīs piespēles atdevušais Endrū Mandžapane.

Abi vārtsargi Biningtons un Leonardo Dženoni atvairīja pa 20 metieniem katrs.

Vadošajam trijniekam pēc sešām spēlēm nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, Kanādai ir 17 punkti, Čehijai - 15 un Šveicei - 14. Pa septiņiem punktiem sešās un piecās spēlēs ir Austrijai un Somijai, sešus punktus sešos mačos guvusi Dānija, trīs punkti ir Norvēģijai, bet Lielbritānija cīnās bez punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisināsies līdz 26.maijam.