Latvijas izlases rindās vārtus šajā mačā iemeta Teodors Bļugers un Rūdolfs Balcers, kamēr zviedriem izcēlās Filips Fošbergs, Viktors Arvidsons un Olivers Ēkmans-Lāšons.
Latvijas izlases rindās par labāko šajā mačā tika atzīts vārtsargs Elvis Merzļikins.
Savukārt par labākajiem spēlētājiem šajā turnīrā Latvijas izlases sastāvā tika nosaukti Merzļikins, aizsargs Kristaps Sotnieks un uzbrucējs Andris Džeriņš.
Lai arī jau pašā spēles sākumā Zviedrijas izlase nedaudz iespieda Latviju savā aizsardzības zonā, komandas sākotnēji neizcēlās ar bīstamiem momentiem un skatāmu hokeju. Tas bija vairāk piesardzīgs, bet pēc neliela zviedru spiediena Latvijas valstsvienība ieguva lielāku ripas kontroli. Tiesa, pirmais periods turpinājās līdzīgā garā, jo gan Latvija, gan Zviedrija spēlēja uzmanīgi, cenšoties nepieļaut kļūdas.
Zviedrijas valstsvienība pirmajā trešdaļā izcēlās ar pāris metieniem, taču droši vārtos spēlēja Elvis Merzļikins. Pirmais periods arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet metienu attiecība bija 4:3 par labu Zviedrijai.
Otrā trešdaļa abu komandu izpildījumā jau bija krietni citādāka, bet periodu ar ļoti aktīvu spēli iesāka Zviedrija, iespiežot pretinieku savā aizsardzības zonā, tomēr teicams vārtos bija Merzļikins. Līdzīgi kā pirmajā spēles daļā, arī šoreiz Latvija izturēja un sāka kontrolēt ripu arvien vairāk. Mača 25.minūtē pie Latvijas vārtiem gan bija ļoti bīstama epizode - pēc Gustava Nīkvista pielabotā metiena ripa teju nonāca vārtos, tomēr komandu no vārtu zaudējuma izglāba Bļugers.
Mirkli vēlāk Zviedrijas hokejisti gan atklāja spēles rezultātu. Zviedri atkal bija iespieduši Latviju tās zonā, kas vainagojās panākumiem - Merzļikins neredzēja Fošberga metienu no distances, ripai nonākot vārtos. Bobs Hārtlijs gan pēc tam aicināja tiesnešus izvērtēt videoatkārtojumu, vai netika pārkāpti noteikumi pret Latvijas vārtsargu. Pāris minūtes vēlāk zviedri nopelnīja pirmo noraidījumu šajā mačā, pārkāpjot skaitlisko sastāvu, tomēr neko bīstamu Latvija vairākuma laikā neizveidoja.
Turpinājumā pāris labas iespējas gūt vārtus bija Zviedrijai, tomēr atkal teicami vārtos spēlēja Merzļikins, bet 32.minūtē lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Guntim Galviņam, taču viņš neizmantoja izcilu Ronalda Ķēniņa piespēli uz tukšiem vārtiem. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā rezultāts kļuva neizšķirts, kad lieliskā ātrumā zviedru aizsardzības zonā ielauzās Bļugers, ar precīzu metienu panākot 1:1.
Zviedrijas izlases hokejisti pēc šāda pavērsiena sāka nervozēt, kā rezultātā īsā laikā viņi sapelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. Tas Latvijai teju divas minūtes ļāva spēlēt lielajā vairākumā. Lai arī situācija pie zviedru vārtiem vairākkārt tika saasināta, teicams vārtos bija Andešs Nilsons, kurš glāba pēc Indraša, Bukarta un Ābola metieniem. Tiesa, divas minūtes pēc lielā vairākuma neizmantošanas Latvija atkal ieguva tiesības spēlēt vairākumā, kura izskaņā pēc Roberta Bukarta asas piespēles ripa no zviedru hokejista gandrīz nonāca vārtos, taču glābējs atkal bija Nilsons.
Pēdējā otrā perioda minūtē Latvijas izlasei bija vēl pāris labas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr ar metieniem Nilsons tika galā.
Jau pašā trešās trešdaļas sākumā Zviedrijas hokejisti atguva vadību, kad partnera metienu no zilās līnijas skaisti pielaboja Arvidsons. Minūti vēlāk ripa nonāca arī Zviedrijas vārtos, taču vārtu guvums ieskaitīts netika, jo Vitālijs Pavlovs traucēja pretinieku vārtsargam Nilsonam, taču pirms tam zviedri bija nopelnījuši kārtējo noraidījumu.
Arī šoreiz Latvijas valstsvienība viena hokejista pārsvaru neizmantoja, bet neilgi pēc tam pie pirmā noraidījuma mačā tika arī Latvija, jo par pretinieka turēšanu divas minūtes saņēma Rodrigo Ābols. Mazākumā Zviedrijas hokejisti radīja pamatīgus karuseļus pie pretinieku vārtiem, Merzļikinam vairākkārt glābjot no vārtu zaudējuma, tomēr vienā situācijā viņš bija bezspēcīgs - vārtsargam neizdevās piespiest ripu pie ledus, un pamatīgā burzmā 3:1 panāca Ēkmans-Lāšons.
Turpinājums bija līdzīgs, jo zviedri joprojām radīja pamatīgu spiedienu uz Latvijas vārtiem, pamatīgi nopūloties Merzļikinam, tomēr vienā no pretuzbrukumiem rezultāta starpību izdevās samazināt līdz minimumam, kad 51.minūtē šķietami vienkārši metienu izpildīja Balcers, bet viņa planējošu raidījumu Nilsons nespēja tvert.
Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs Latvijas hokejisti centās mainīt spēles ritējumu un arvien vairāk domāja par pretinieku vārtu iekarošanu. Lai arī zviedri sekmīgi aizsargājās, Latvijas komandai pēc Merzļikina nomainīšanas pret sesto laukuma spēlētāju izdevās iespiest pretiniekus viņu zonā, bet panākt neizšķirtu neizdevās par spīti teicamai Ķēniņa iespējai, taču viņa metiens tika bloķēts.
Zviedrijas hokejisti šajā pasaules čempionātā izcīnījuši uzvaras visās astoņās spēlēs.
Līdz ar to Zviedrija pasaules čempionāta pusfinālā tiksies ar ASV hokejistiem, kuri savā ceturtdaļfināla cīņā ceturtdien ar 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) pārspēja Čehiju.
Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā.
Pērn tika gūta desmitā vieta, bet vēl pirms tam, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet 2016.gadā Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu, savukārt vēl pirms tam trīs čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, bet nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.
Latvieši šo turnīra fāzi sasniedza, B apakšgrupas izšķirošajā cīņā ar 1:0 pārspējot Dāniju.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, pēc tam ar 1:8 kapitulēja Somijai, otrdien droši ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju, bet ceturtdien līdzīgā cīņā pagarinājumā ar 2:3 piekāpās ASV valstsvienībai. Savukārt sestdien ar 3:1 tika pieveikta olimpiskā vicečempione Vācija, kamēr pirmdien tā varonīgā cīņā ar 1:2 tikai pagarinājumā piekāpās Kanādai. Izšķirošajā duelī par ceturto vietu apakšgrupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu pašaizliedzīgā mačā ar 1:0 tika uzvarēta turnīra rīkotāja Dānija.
Savukārt Zviedrija savā apakšgrupā septiņās spēlēs tā arī neizjuta zaudējuma rūgtumu. Zviedri pasaules čempionātu sāka ar uzvaru 5:0 pār Baltkrieviju, pēc tam ar 3:2 pieveica Čehiju, kam sekoja vēl divas "sausās" uzvaras - 4:0 pār Franciju un 7:0 pār Austriju. Pēc tam tika zaudēti pirmie punkti čempionātā, vien pagarinājumā ar 4:3 pārspējot Slovākiju, bet vēlāk sekoja divi panākumi pamatlaikā - 5:3 pār Šveici un 3:1 pār Krieviju izšķirošajā duelī par uzvaru apakšgrupā.
Zviedrija par pasaules čempioni kronēta desmit reizes, tajā skaitā triumfējot pērn notikušajās meistarsacīkstēs. Tāpat zviedriem pasaules čempionātos ir 17 sudraba un 16 bronzas medaļas.
Savukārt olimpiskajās spēlēs Zviedrijai ir divi čempiontituli, trīs sudraba un četras bronzas medaļas. Februārī Phjončhanā notikušajā Olimpiādē zviedri apstājās ceturtdaļfinālā, kurā ar 3:4 pagarinājumā piekāpās Vācijai.
Latvijas hokejisti ar zviedriem pasaules čempionātā tikušies 15 reizes, vienīgo uzvaru gūstot 2009.gadā, apakšgrupā pretiniekus pārspējot pēcspēles metienu sērijā (3:2). Tieši togad Latvija līdz šim pēdējo reizi spēlēja ceturtdaļfinālā, kurā ar 2:4 tika atzīts Kanādas pārākumus.
No pārējām 14 spēlēm viena noslēgusies neizšķirti, vienu reizi zaudēts pagarinājumā, bet pārējie 12 dueļi noslēgušies pamatlaikā ar Zviedrijas izlases uzvaru. Pērn pasaules čempionātā Zviedrijas izlases pārākums tika atzīts ar rezultātu 0:2.
Četras piektdaļas jeb 20 no 25 Zviedrijas izlases hokejistiem pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas, trīs spēlētāji ir no vietējā čempionāta, bet divi - no Kontinentālās hokeja līgas (KHL).
No zviedru hokejistiem NHL regulārajā čempionātā rezultatīvākie bija Rikards Rakels no Anaheimas "Ducks" (34+35), Jons Klinberjs no Dalasas "Stars" (8+59), kā arī Fīlips Fošbergs (26+38) un Viktors Arivdsons (29:32) no Nešvilas "Predators".
Kā vēstīts, Latvijas izlases sastāvā čempionāts priekšlaicīgi beidzās uzbrucējam Mārtiņam Karsumam, kurš mačā pret Dienvidkoreju iedzīvojās vaiga kaula lūzumā, un arī aizsargam Uvim Balinskim, kuram ir smadzeņu satricinājums un kura vietā turnīram tika pieteikts Edgars Siksna. Pagājušajā nedēļā no sastāva tika atskaitīts Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Oskars Batņa, bet izlasi papildināja Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandas Vilksbāres/Skrentonas "Penguins" uzbrucējs Teodors Bļugers.
Boba Hārtlija trenētā Latvijas izlase pirms pasaules čempionāta cieta deviņus zaudējumus deviņās spēlēs, kā arī vēl divas reizes zaudēja iepriekš februārī aizvadītā pārbaudes turnīrā, līdz ar to valstsvienībai bija 11 neveiksmju sērija.
Šogad sagatavošanās posmā treneriem problēmu netrūka, jo vairāki potenciālie izlases līderi dažādu iemeslu dēļ šoreiz valstsvienībai atteica. Lielākie zaudējumi bija iepriekšējo trīs gadu izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa, tehniskā uzbrucēja Laura Dārziņa, kā arī vienīgā Latvijas NHL spēlētāja Zemgus Girgensona iztrūkums. Visiem trim hokejistiem, tāpat kā pieredzējušajam Jānim Spruktam, aizsargam Artūram Kuldam, vārtsargiem Ivaram Punnenovam un Jānim Kalniņam, kā arī aizsargam Kristoferam Bindulim, dalību planētas meistarsacīkstēs liedza veselības problēmas.
Iepriekš arī bija skaidrs, ka uz izlasi netiks aicināts pieredzējušais aizsargs Oskars Bārtulis, savukārt tādi pieredzējuši aizsargi kā Georgs Pujacs un Krišjānis Rēdlihs jau iepriekšējos gadus vairs netika izskatīti kā palīgi valstsvienībai.
Tiesa, pirmo reizi kopš 2010.gada Latvijas izlasei pasaules čempionātā palīdzēja Mārtiņš Karsums, kurš iepriekšējos gadus nevarēja spēlēt ceļgala problēmu dēļ.
Sagatavošanās posma sākumā izlases kandidātu vidū pārsvarā bija gados jaunie spēlētāji, vairākiem no viņiem piedzīvojot debiju nacionālās izlases kreklā. Tā uz pirmajām divām pārbaudes spēlēm pret Norvēģiju vienīgais spēlētājs ar pasaules čempionātu pieredzi bija Vitālijs Pavlovs.
Latvijas valstsvienības sastāvā par kapteini šajā turnīrā bija nozīmēts Čehijā spēlējošais Roberts Bukarts, kamēr viņa asistenti bija aizsargi Oskars Cibuļskis un Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucēji Miks Indrašis un Andris Džeriņš.
Pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) pasaules rangā atradās 13.pozīcijā, kas ir par vienu vietu zemāk nekā pērn, kamēr līdere ir Kanāda.
PČ hokejā. Ceturtdaļfināls. 2018. gada 17. maijs. Kopenhāgena, Dānija.
Zviedrija - Latvija 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Vārti: 26:36 Forsbergs (Kempe, Ekmans-Larsons) 1:0; 31:59 Bļugers (Rihards Bukarts) 1:1; 41:49 Arvidsons (Ekholms) 2:1; 46:27 Ekmans-Larsons (Kempe, Rakels) 3:1; 50:21 Balcers (Ķēniņš) 3:2;
Vārtsargi: Anderss Nilsons - Elvis Merzļikins
Soda minūtes: 10-2
Metieni: 34-24