Latvijas U-20 hokejisti PČ pēcspēles metienu sērijā piekāpjas Slovākijai

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase piektdien Edmontonā pasaules junioru čempionātā pēcspēles metienu sērijā cieta neveiksmi.

Latvija ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) "bullīšos" atzina Slovākijas pārākumu.

Spēles desmitajā minūtē Latvijas hokejistus vadībā izvirzīja Dans Ločmelis, kurš pēc Mārtiņa Laviņa un Ralfa Bergmaņa piespēlēm realizēja vairākumu, tomēr apmēram divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Slovākija panāca neizšķirtu.

Otrajā trešdaļā vispirms vārtus guva pretinieki, kam 33.minūtē sekoja Nika Feņenko precīzs metiens pēc Bergmaņa un Daniela Andersona piespēlēm (2:2).

Noslēdzoties trešajam periodam un pagarinājumam bez gūtiem vārtiem, pēcspēles metienu sērijā vienīgo precīzo "bullīti" izpildīja Ločmelis, kamēr Slovākijas hokejisti pārspēja Latvijas vārtsargu divas reizes, izcīnot uzvaru visā mačā.

Latvijas vārtus sargāja Bruno Brūveris, kurš atvairīja 39 pretinieku metienus, kamēr pretējos vārtos Šimons Latkočijs tika galā ar 23 metieniem.

A apakšgrupā līderpozīcijās ar divām uzvarām divos mačos ir Kanāda, otro vietu ieņem Somija, par vienu vietu zemāk ir Čehija. Ceturtajā vietā ir slovāki, kamēr Latvija ierindojas piektajā pozīcijā ar vienu izcīnītu punktu.

Tikmēr vienīgajā B apakšgrupas spēlē Zviedrija ar rezultātu 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) sagrāva Austrijas izlasi.

Jau ziņots, ka otrdien čempionāta pirmajā mačā Latvijas U-20 izlase ar 1:6 piekāpās somiem, bet trešdien ar 1:5 atzina mājinieces Kanādas pārākumu.

Vēl apakšgrupā Latvijas hokejisti 14.augustā mērosies spēkiem ar Čehijas vienaudžiem. Četras labākās no piecām apakšgrupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupā cīnās ASV, Vācija, Šveice, Zviedrija un Austrija.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.

Pārbaudes spēlēs Latvijas izlase ar 2:4 atzina austriešu pārākumu un ar 3:1 pārspēja vienaudžus no Vācijas, savukārt kanādieši vienīgajā pārbaudes mačā pirms pasaules čempionāta ar 4:3 pārspēja Zviedrijas U-20 izlasi.

Pēdējo reizi augstākajā divīzijā Latvija spēlēja 2017.gada sākumā, kad zaudēja visās spēlēs un izkrita uz līmeni zemāku turnīru.

Pēc tam, kad Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) diskvalificēja Krieviju, elites divīzijā radās brīva vieta vienai komandai. Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā decembrī uzvarēja Baltkrievija, kas arī diskvalificēta no starptautiskajām sacensībām, tādējādi ceļazīmi uz turnīru ieguva Latvija, kas pēc spēka otrajā čempionātā palika otrā.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules junioru čempionātā:

vārtsargi - Bruno Brūveris ("Cedar Rapids", USHL), Patriks Bērziņš ("Liepāja"), Rūdolfs Lazdiņš ("Olimp"/"Venta 2002");

aizsargi - Niks Feņenko ("Baie-Comeau Drakkar", QMJHL), Bogdans Hodass ("Medicine Hat Tigers", WHL), Harijs Brants ("Acadien-Bathurst Titan", QMJHL), Rihards Simanovičs ("Mogo"/LSPA), Pēteris Bulāns ("Rīga"), Daniels Goršanovs ("Zemgale"/LLU), Ralfs Bergmanis ("Sioux City Musketeers", USHL), Gustavs Ozoliņš ("Sioux Falls Stampede", USHL);

uzbrucēji - Oskars Lapinskis ("SCL Tigers" NL20 Šveice), Martins Laviņš ("Cedar Rapids", USHL), Raimonds Vītoliņš (Vermontas Universitāte, NCAA), Fēlikss Gavars ("Fargo Force", USHL), Darels Dukurs ("SCL Tigers", NL20 (NLA), Rainers Dārziņš, Ģirts Silkalns (abi - "Rīga"), Rainers Rullers ("Rīga"), Dans Ločmelis, Sandis Vilmanis (abi - "Lulea" J20 Zviedrija), Klāvs Veinbergs ("Zemgale"/LLU), Pēteris Purmalis ("Sioux City Musketeers", USHL), Daniels Andersons ("Zemgale"/LLU), Anrī Ravinskis ("Blainville-Boisbrianda Armanda", QMJHL).