Rīgā +5 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Merzļikins atvaira 49 metienus zaudējumā; Bļugeram sezona beigusies

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kolumbusas "Blue Jackets" vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien kvalifikācijas turnīrā atvairīja 49 Toronto "Maple Leafs" hokejistu metienus, taču nācās piedzīvot zaudējumu, kamēr Teodora Bļugera pārstāvētajai Pitsburgas "Penguins" pēc zaudējuma pret Monreālas "Canadiens" sezona ir beigusies.

"Blue Jackets" piekāpās Toronto "Maple Leafs" pagarinājumā ar 3:4 (1:0, 1:0, 1:3, 0:1). Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir 2-2.

Merzļikins savā otrajā "play-off" spēlē aiz okeāna pirmoreiz karjerā devās laukumā jau mača sākumā, 73 minūšu un desmit sekunžu laikā atvairot 49 pretinieku metienus un tverot 92,5% raidījumu.

Otrā laukuma pusē Frederiks Andersens ķēra 36 no 39 "zilo žakešu" metieniem.

Atšķirībā no ceturtdienas spēles šoreiz vadībā izvirzījās Kolumbusas hokejisti. Kems Atkinsons ceturtās minūtes izskaņā pretuzbrukumā izvirzīja vadībā "Blue Jackets". Rezultatīva piespēle tika arī Merzļikinam, kurš atvairīja "kļavu lapu" uzbrukumu, iesākdams savas vienības vārtu gūšanu.

Vladislavs Gavrikovs otrā perioda piektajā minūtē pārsvaru dubultoja ar patālu metienu, raidot ripu vārtu augšējā stūrī.

Kad trešā perioda vidū Būns Dženers panāca 3:0 Kolumbusas kluba labā, vajadzēja izturēt piecas minūtes un 42 sekundes līdz iekļūšanai Stenlija kausa izcīņā.

Tomēr mājinieki pēdējo četru minūšu laikā ar Viljama Nīlandera, Džona Tavaresa un Zeka Haimena pūlēm guva trīs vārtus, izlīdzinājumu panākot 23 sekundes pirms mača beigām.

Pagarinājuma 14.minūtē piekto spēlei sērijā vairākumā ar raidījumu no labā iemetiena apļa pielika Ostons Metjūzs - 4:3 mājinieku labā.

Pēdējā spēle sērijā notiks svētdien.

Tikmēr sezona piektdien beidzās Teodoram Bļugeram un Pitsburgas "Penguins", kas sērijas gaitā īsti nespēja atslēgt Monreālas "Canadiens" vārtus un šoreiz Toronto piekāpās Pitsburgas "Penguins" ar 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).

Sērijā ar 3-1 pārāki bija "kanādieši".

Bļugers šajā duelī laukumā pavadīja 12 minūtes un 45 sekundes, no kurām divas minūtes un 27 sekundes pavadītas mazākumā.

Uzbrucējs pielietoja divus spēka paņēmienus, reizi atguva ripu savai komandai, uzvarēja 56 procentos iemetienu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Keirijs Praiss monreāliešu vārtos atvairīja visus 22 "pingvīnu" metienus, ļaujot Stenlija kausa izcīņā iekļūt 12.vietā Austrumu konferencē finišējušajai Kanādas komandai.

Uzvaras vārtus četras minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Arturi Kehkonens, bet pēdējā minūtē vēl vienus pievienoja Šī Vēbers.

Pitsburgas vienības vārtuvīrs Tristans atvairīja 20 no 21 pretinieku metiena, pēdējam "golam" krītot tukšos vārtos.

Austrumu konferencē par izsētajām vietām vienā riņķī cīnās "Bruins", "Lightning", "Capitals" un "Flyers", bet kvalifikācijas turnīrā ar astoņām komandām tiekas šādi pāri: "Penguins" pret "Canadiens", "Hurricanes" pret "Rangers", "Islanders" pret "Panthers" un "Blue Jackets" pret "Maple Leafs".

Rietumu konferencē par izsētajām vietām vienā riņķī cīnās"Blues", "Golden Knights", "Avalanche" un "Stars", bet kvalifikācijas turnīru ar astoņām komandām tiekas šādi pāri: "Oilers" pret "Blackhawks", "Predators" pret "Coyotes", "Canucks" pret "Wild" un "Flames" pret "Jets".

Toronto un Edmontonā notiek 24 komandu izslēgšanas turnīrs. Tas paredz "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīt sērijas līdz trim uzvarām, pēc tam pārejot uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.