Rīgas Dinamo gada pirmo izbraukumu sāk ar zaudējumu Čerepovecā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas Dinamo 2021.gada izbraukuma pirmajā spēlē piektdien viesos ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) zaudēja Čerepovecas Severstaļ.

Rīdziniekiem vārtus guva Džeisī Lipons un Rīss Skārlets.

Mača ievadā cīņa ritēja pārsvarā viduszonā, bet pirmie priekšrocību ieguva mājinieki, jo septītajā minūtē "Dinamo" komandu mazākumā atstāja Daniels Bērziņš. "Severstaļ" gan kļūdījās pēc iemetiena, kas ļāva Liponam izslidot vienam pret vārtsargu un panākt 1:0, rīdziniekiem gūstot sezonas pirmos vārtus mazākumā.

Mazākumu viesi izturēja, taču aptuveni piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām "Dinamo" kļūdījās savā aizsardzības zonā, kas Aleksandram Petuņinam netraucēti ļāva panākt 1:1. Otrā perioda pirmajā pusē "Dinamo" divreiz nonāca mazākumā, taču spēlēja aktīvi un apdraudēja pretinieku vārtus.

Pārtraukumā gan nācās doties iedzinējos, jo piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Maksims Kazakovs palika nepieskatīts vārtu priekšā, krievu uzbrucējam panākot 2:1 "Severstaļ" labā. Jau trešā perioda ceturtajā minūtē mājinieki dubultoja savu pārsvaru, izgājienu vienatnē pret Ivanu Naļimovu izmantojot Jākobam Berjlundam.

Pēc ielaistajiem vārtiem "Dinamo" tika pie iespējas spēlēt vairākumā un perioda astotajā minūtē vienus vārtus atguva, Skārletam pretiniekus pārspējot ar tālu metienu. Trešdaļas otrajā pusē atspēlēties neizdevās un tika piedzīvots minimāls zaudējums ar 2:3.

Rīdziniekiem pēc spēles pret Čerepovecas komandu izbraukumā paredzēti vēl četri mači, pēdējo no tiem 23.janvārī aizvadot pret Maskavas "Dinamo".

Šogad "Dinamo" aiz muguras jau ir četras mājas spēles, no kurām uzvara izcīnīta tikai pirmajā, ar 5:4 pārspējot Maskavas "Dinamo". Pēc tam sekoja trīs zaudējumi - 2:6 pret Minskas "Dinamo", 1:4 pret Jaroslavļas "Lokomotiv", bet pēdējā spēlē ar 1:7 kapitulēts CSKA.

Tikmēr "Severstaļ" šogad uz ledus kāpusi četrreiz, izcīnot trīs uzvaras. Pirmajā 2021.gada spēlē ar 4:2 uzvarēta komanda no Pekinas, pēc tam Omskas "Avangard" bija labāka ar 4:3, taču pēdējā duelī ar 4:2 izdevās pieveikt "Soči".

Šosezon abas komandas savā starpā jau tikušās četras reizes, visās uzvaru svinot "Severstaļ". Pirmajā mačā uzvarētājs tika noskaidrots "bullīšu" sērijā, otrajā duelī Čerepovecas komanda uzvarēja papildlaikā, bet vēlāk to iespēja arī pamatlaikā.

Kopumā KHL čempionātā abi klubi tikušies 31 reizi, no kurām 12 gadījumos uzvarējusi "Dinamo".

"Dinamo" galvenais treneris Pēteris Skudra izbraukumā līdzi paņēmis trīs vārtsargus, deviņus aizsargus un 17 uzbrucējus.

Rīdzinieku rindās traumas dēļ aizvien nav vārtsargi Jānis Voris un Staņislavs Gaļimovs, taču uzbrucēji Jānis Švanenbergs un Nikolajs Jeļisejevs "Dinamo" pievienosies jau izbrukumā. Tāpat traumas dēļ izbraukumā kopā ar komandu nav devies aizsargs Džordans Marejs, kamēr Jānis Jaks tuvākajā laikā dosies uz Amerikas Hokeja līgas (AHL) vienību Beikersfīldas "Condors".

Zināms, ka sastāvā nebūs arī uzbrucējs Dāvids Levins, kurš pievienosies "Optibet" hokeja līgas (OHL) komandai "Zemgale"/LLU. Aizsargs Miks Tumanovs un uzbrucēji Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Gustavs Millers, Rūdolfs Polcs, Patriks Zabusovs palikuši Rīgā, lai palīdzētu Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai "Rīga".

Rīgas klubs ar 21 punktu 44 spēlēs ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr "Severstaļ" ar 51 punktu 45 mačos atrodas sestajā pozīcijā Rietumu konferencē.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.