Rīgas Dinamo KHL spēlē Čeļabinskā cieš septīto zaudējumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas Dinamo izbraukumā mačā ar Čeļabinskas Traktor turpināja zaudējumu sēriju, pagarinot to līdz septiņiem.

"Dinamo" viesos piekāpās ar 1:5 (1:3, 0:1, 0:1). "Dinamo" labā vārtus guva Dāvids Levins.

Lai gan komandas rindas papildinājis pieredzējušais vārtsargs Aleksandrs Lazušins, spēli "Dinamo" "cietoksnī" uzsāka iepriekšējā spēlē Minskā KHL debiju piedzīvojušais Ēriks Vītols.

Mača sākumā ripa lielākoties bija rīdzinieku aizsardzības zonā, taču pirmie vārtus guva viesi. Mača sestajā minūtē divus pretspēlētājus meistarīgi apspēlēja Levins, kurš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtos - 1:0 "Dinamo" labā.

Rīdzinieki vadībā nebija ilgu laiku, jo pirmā perioda vidū, 11.minūtē, Artjoms Švarjovs izmantoja "Dinamo" kļūdu aizsardzībā, izslidoja viens pret Vītolu un meta ripu tīklā - 1:1. Perioda priekšpēdējā minūtē "dinamieši" saņēma aukstu dušu, ielaižot divus vārtus mazākumā.

Vispirms, mājiniekiem spēlējot aizturētā soda laikā, trīs rīdzinieki vārtu priekšā netika galā Vjačeslavu Osnoviču, bet pēc tam sešas sekundes vēlāk Sergejs Telegins izmeta no savas zonas ripu un tā neveiksmīgi ielidoja vārtos. Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem, Vītolu nomainīja Lazušins.

36.minūtē Igors Polegalovs pārspēja "Dinamo" vārtsargu pirmoreiz, vispirms vārtsarga atvairīto ripu gaisā "apstrādājot" ar roku, bet tad raidot to vārtos ar nūju. Tiesnesis pēc videoatkārtojuma noskatīšanās vārtu guvumu atzina par pareizu.

Piektie vārti tika iemesti viesu vārtos, kad ar teicamu piespēli Artjoms Švarjovs vienu pret vienu ar vārtsargu Lazušinu izvirzīja Pontusu Obergu, kurš apspēlēja vārtsargu ar metienu vārtu labajā pusē pāri kājsargam.

50.minūtē Lazušins teicamā stilā vēl glāba komandu pēc Vitālija Kravcova metiena no vārtu priekšas.

Mājiniekiem bija vēl vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču ripai ceļā stājās Lazušins.

Vienreiz gan ripa viņa vārtos vēl pabija, taču videoatkārtojumā tika fiksēts, ka tas noticis jau pēc spēles beigu signāla atskanēšanas.

Rīgas "Dinamo" ar septiņiem punktiem 15 spēlēs ieņem pēdējo vietu KHL čempionātā, kamēr "Traktor" ar 22 mačos iekrātiem 30 punktiem Austrumu konferencē atrodama ceturtajā pozīcijā.

"Dinamiešiem" pēdējā laikā nav klājies viegli, jo tikai šonedēļ izdevies atgriezties laukumā. Iepriekš komandā jau otro reizi vairākām personām noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā vēlreiz bija jāievēro karantīna.

Rīgas vienības sešu zaudēto spēļu sērija sākās oktobra sākumā, kad ar 3:6 piedzīvots zaudējums pret Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjaz". Pēcāk komanda Minskā izcīnīja punktu, jo uzvarētāju nācās noskaidrot pēc 60 nospēlētām minūtēm, kas vēlreiz bija jādara mājās pret Jaroslavļas "Lokomotiv" - zaudējums "bullīšos" ar 2:3. Pēdējā spēlē "Dinamo" viesos ar 0:3 zaudēja Minskas "Dinamo".

Tikmēr Čeļabinskas komandai pēdējās piecās spēlēs izdevies izcīnīt četras uzvaras. Vienīgais zaudējums šajā laika posmā piedzīvots pret Novosibirskas "Sibirj" (1:3).

Pagājušajā sezonā abas komandas tikās divreiz, abās uzvaru svinot "Dinamo" - 4:3 un 2:0. Tiesa, "Traktor" pagājušajā sezonā bija viena no līgas vājākajām komandām. Kopumā KHL abi klubi savā starpā tikušies 24 reizes, no kurām tikai septiņās uzvarējuši "dinamieši".

Covid-19 dēļ rīdziniekiem izbraukumā nedevās līdzi lērums pamatsastāva spēlētāju, tāpēc līdzi paņemti vairāki Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" hokejisti.Tāpat izbraukumā nedevās komandas galvenais treneris Pēteris Skudra, kura pienākumus šajā nogrieznī pilda Dmitrijs Parhomenko, bet viņam palīdz Andrejs Kudins un "Rīgas" galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Pēc viesošanās Čeļabinskā, rīdziniekiem vēl jāpiestāj Jekaterinburgā, Nursultanā, pēc kā paredzēta atgriešanās Latvijā.

Izbraukumā Rīgas "Dinamo" devušies vārtsargi: Ēriks Vītols, Aleksandrs Lazušins, kurš komandai pievienosies Čeļabinskā, kā arī fārmkluba "Zemgale"/LLU ripu ķērājs Artjoms Ļeščenko; aizsargi - Morgans Eliss, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Ondržejs Vitāseks, Endrū O'Braiens, Ernests Ošenieks, Rīss Skārlets, Tonijs Sunds; uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs, Zeks Mičels, Gints Meija, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Patriks Zabusovs, Denis Paršins, Džeisī Lipons, Jevgeņijs Gračovs, Jānis Švanenbergs, Rūdolfs Polcs, Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs un Dāvids Levins.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.