AAK 1972. gadā dibināja Viktors Kulbergs kopā ar angļu valodas kursu kolēģiem Elmāru Žvīguli un Aiju Dinbiri, aizsākot retro auto kustību, kas komunisma režīma laikā aizrāva masas un pulcēja lielāku skatītāju skaitu nekā Dziesmu svētki.
Kluba pārstāvis Edvīns Kulbergs atceras, ka tolaik bija stipri jālaipo, lai varētu paveikt plānoto. AAK biedri dzīvoja dubultu dzīvi, lai varētu īstenot savu aizraušanos ar retro auto. Klubs vienmēr bijis cieši saistīts ar Rīgas Motormuzeju – ja nebūtu kluba, nebūtu arī muzeja, jo savulaik, pateicoties kluba biedru aktivitātei, Maskava piešķīra finansējumu muzeja būvniecībai.
Šodien AAK ir ap 200 biedru un tie ir cilvēki, kuriem ir interese par seno spēkratu vākšanu un restaurāciju. Liela daļa no viņiem ir kluba aizsācēji, kuri joprojām saglabājuši interesei par šo tehniku.
AAK valdes priekšsēdētājs Agris Šmits uzsver, ka tas ir dzīves stils un veids, kā piepildīt sapņus un pavadīt brīvo laiku. Ja savulaik retro auto kustība bija kā protests, šobrīd tās mērķis ir popularizēt un saglabāt retro spēkratus, dalīties pieredzē un iepazīstināt ar retro auto kultūru.
Kluba biedri ir novērojuši, ka pēdējo 50 gadu laikā retro auto kustībā ir notikušas kardinālas izmaiņas, ir mainījusies domāšana un klubam pievienojas aizvien jaunāki dalībnieki. Tāls Meļķis, AAK valdes priekšsēdētāja vietnieks ir drošs, ka Viktora Kulberga latiņa ir noturēta, jo AAK joprojām ir vienots klubs un tās ir sajūtas, ko nevar izteikt naudā.
Kā AAK izmanto mūsdienu kanālus, lai piesaistītu digitālā laikmeta auditoriju un kādu dāvanu klubs sev pasniedzis apaļajā jubilejā, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērija!
Šajā Ātruma cilts sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. Ātruma cilts katru ceturtdienu skatāma arī LMT Viedtelevīzijā un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.