Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Lēbs pēc piecu gadu pārtraukuma izcīna uzvaru WRC posmā

Titulētais Francijas pilots Sebastjans Lēbs no Citroen komandas svētdien pēc piecu gadu pārtraukuma izcīnīja uzvaru pasaules autorallija čempionāta (WRC) 12.posmā Spānijā.

Lēbs pēc pirmās dienas bija tikai 27.vietā, taču piektdien pakāpās jau uz ceturto pozīciju, savukārt sestdien pēc 14 ātrumposmiem Lēbs pacēlās uz trešo pozīciju.

Svētdien braucēji aizvadīja atlikušos četrus ātrumposmus, visos no tiem Lēbam parādot savu pārākumu un uzvarot arī kopvērtējumā.

Šis francūzim bija pirmais panākums WRC posmā kopš 2013.gada, kad viņš triumfēja Argentīnā.

Šosezon viņš piedalījies trijos posmos, bet pēdējo sezonu laikā galvenās sacensības, kurās viņš startē, ir pasaules rallijkrosa čempionāts, kur SuperCar klasē Lēbs ikdienā spēkojas arī ar latvieti Jāni Baumani.

Otrais Spānijā palika Lēba tautietis Sebastjans Ožjē no M-Sport Ford, kamēr trešajā vietā ierindojās velsietis Elfinu Evansu, kurš ir Ožjē komandas biedrs.

Ceturtajā vietā ierindojās Beļģijas braucējs Tjerī Nevils no Hyundai, piektais bija viņa komandas biedrs Dani Sordo no Spānijas, bet labāko sešinieku noslēdza Igaunijas rallija zvaigzne Ots Tenaks, kurš pārstāv Toyota vienību.

Ožjē ir pēdējo piecu gadu čempions, bet kopumā Francijas piloti dominējuši jau kopš 2004.gada, kad deviņus titulus pēc kārtas izcīnīja Lēbs. Viņš visus savus panākumus guva tieši ar Citroen spēkratiem.

Lēbs un Ožjē ir titulētākie WRC braucēji vēsturē.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā vienu posmu līdz sezonas beigām līderis ar 204 punktiem ir Ožjē, kamēr no viņa tikai trīs punktus atpaliek Nevils. Savukārt 181 punktu izcīnījis Tenaks.

Šajā sezonā atlicis vēl etaps Austrālijā.