Cik saprotu, jau trenējies?
No šīs nedēļas esmu sācis tā sauktos bāzes treniņus, izbraucu ar riteni un veicu muskuļus nostiprinošus vingrinājumus. Kopīgi ar fizioterapeitu salikām programmiņu, lai nostiprinātu visus mazos muskulīšus. Latvijā esmu sācis sadarbību ar Oskaru Muižnieku. (Phjončhanas 2018. gada olimpisko spēļu dalībnieks biatlonā Muižnieks šovasar uzvarēja visos sešos Latvijas kalnu divriteņu posmos, kuros startēja, – aut.)
Tad jau ar riteni būs daudz jābrauc…
Man pašam vairāk patīk skriešana, bet pagājušajā gadā gūtās ceļgala traumas dēļ ritenis ir ņēmis virsroku pār skriešanu. Pēc skriešanas ceļgals dažreiz joprojām ir jutīgs.
Sezonas laikā tavs treneris ir Harijs Everts?
Jā, viņš ir mans braukšanas treneris, un komandā mums ir arī fiziskās sagatavotības treneris. Strādāju ar viņiem, bet par nākamo sezonu vēl nav pilnīgas skaidrības, kas un kā būs. Kad būs simtprocentīgi viss zināms par fiziskās sagatavotības treneri, varēšu pateikt jau konkrētāk.
Cik daudz treniņos vari darīt pēc sava vai Oskara Muižnieka plāna, un cik strikti tev ir jāizpilda komandas fiziskās sagatavotības trenera prasības?
Fizioterapijas vingrinājumos neko sliktu sev nevar izdarīt, un nekad nenāk par ļaunu tos izpildīt, bet, protams, komanda vairāk grib, lai strādāju pēc tās metodēm un ar tās treneriem, bet tas nav simtprocentīgi uzspiests. Šis tomēr nav komandu, bet individuālais sports. Varbūt viņus tik daudz neinteresē, lai es startētu vēl desmit gadus, cenšoties no manis izspiest maksimumu šajā brīdī. Man pašam vairāk ir jāskatās, lai viss būtu ilgākā laika periodā. Veselība nedaudz arī jāpasaudzē, lai gan, protams, jātrenējas ir smagi, bet, iespējams, tas jādara gudrāk.
Pirms intervijas ieskatījos vadošo braucēju dzimšanas datos, lai saprastu, kādā vecumā ir motokrosa elite. Izteikts veterāns ir 34 gadus vecais itālis Antonio Kairoli. Pašreizējam čempionam slovēnim Timam Gajseram ir 23, pagājušās sezonas pasaules čempionāta uzvarētājam holandietim Džefrijam Herlingsam ir 25, šveicietim Džeremijam Zēveram arī 25, tev un komandas partnerim lietuvietim Armīnam Jasikonim – 22 gadi. Izskatās, ka jaunā paaudze jau spēlē vadošās lomas un 23 gadu vecumā var izcīnīt titulu?
Jā, pavisam noteikti. Uz vecuma rēķina motokrosā brauc ar pieredzi, gudrāk un tik daudz vairs neriskējot. Dažreiz tas ir labāk, dažreiz atkal ne. Jaunības dullumam atkal ir savi plusi. Braukšanas stils gan strauji mainās. Ja salīdzina Kairoli ar Glenu Koldenhofu (šosezon 3. vieta PČ kopvērtējumā – aut.), kurš ir par viņu piecus gadus jaunāks, un pēc tam vēl ar mani, braukšanas stili ir ļoti dažādi. Visos sporta veidos jau attīstās tehnoloģijas, lai saprastu, kā ir labāk trenēties. Jaunajiem braucējiem šai ziņā ir priekšrocība, bet nekas nav vērtīgāks par pieredzi. Es teiktu, ka motokrosam optimālais vecums MXGP klasē varētu būt 25–28 gadi. Kairoli ir vienīgais topā no sava gadagājuma, bet ar katru gadu viņam kļūst arvien grūtāk, jo jaunie strauji tuvojas un cenšas viņu nobīdīt no troņa.
Visu interviju lasiet avīzes Diena pirmdienas, 28. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!