Rīgā +4 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Blūmam tehniskais defekts izbojā cīņu par TOP10 PK 1. posmā XCO krosā

Svētdien Čehijā aizvadīts UCI Pasaules kausa MTB pirmā posma Olimpiskā (XCO) krosa sacensības, kurās uzvarēja brits Toms Pidkoks. Latvijas čempions Mārtiņš Blūms līdz piektajam aplim reāli cīnījās par vietu labāko desmitniekā, tomēr tad piedzīvoja velosipēda riepas plīsumu, finišu sasniedzot 23. vietā starp 135 startējušajiem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Čehijas pilsētas Nove Mesto trase Mārtiņam Blūmam ir bijusi ļoti veiksmīga. 2017. gadā cēsinieks izcīnīja augsto otro vietu Pasaules kausa posmā MTB XCO krosā U23 vecuma grupā, kas ievadīja viņa triumfu arī sezonas kopvērtējumā. Šo piektdien Blūms šeit pat ieņēma 19. vietu saīsinātā krosā (XCC) Pasaules kausa pirmā posma sacensībās.

XCO krosā elites vīru grupā startēja 135 dalībnieki no 37 valstīm. Blūmam bija ļoti konkurētspējīga starta vieta. Ievadapli latvietis noslēdza devītajā vietā, 8 sekundes aiz līdera – Lukas Švarcbauera no Vācijas. Divos nākamajos apļos cēsnieks saglabāja vietu TOP15 braucēju pulkā. Starpība līdz līderiem gan tuvojās 1 minūtei.

Trenera Jāņa Mūsiņa izredzes uz TOP10 gan sabojāja ceturtajā lielajā aplī piedzīvotais tehniskais defekts. Plīsa Mārtiņa riteņa riepa. Lai arī gaiss izlaidās pakāpeniski un līdz servisa punktam viņš tika samērā ātri, tomēr šī neraža maksāja ap vienu minūti. 77. apļa laiks atmeta Blūmu uz 25. vietu. Turpinājumā 2021. gada Latvijas labākais riteņbraucējs atguva vairākas vietas. Finišā viņam 23. vieta,  3 minūtes un 51 sekundi aiz uzvarētāja.

Cīņā par uzvaru nepārspēts palika saīsinātā krosa uzvarētājs Toms Pidkoks (01:22:46). Brits tuvāko sekotāju Džošuā Dubā no Francijas pārspēja par 5 sekundēm. Trešo vietu ieguva MTB leģenda Nino Šurters. Šveicieti no uzvarētāja šķīra 23 sekundes.

Pasaules kausa turpinājums gaidāms no 8. – 11. jūnijam Šveices pilsētā Lenzerheidē.