Liepiņš Vuelta a Espana debijā ierindojas 164.vietā, kamēr par uzvarētāju kronē Rogliču

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš otrdien prestižajā daudzdienu velobraucienā Vuelta a Espana debitēja ierindojoties 164.vietā, kamēr pirmais finiša līniju šķērsoja slovēnis Primožs Rogličs.

Sacensību pirmajā posmā sportistiem bija jāpievar 173 kilometrus gara distance ar trim trešās un vienu pirmās kategorijas kāpumu, kas atradās dažus kilometrus pirms finiša.

Rogličs ("Jumbo-Visma") pirmajā etapā finiša līniju sasniedza pēc četrās stundām 22 minūtēm un 34 sekundēm. Viņš par vienu sekundi apsteidza ekvadorieti Ričardu Karapasu ("Ineos Grenadiers"), bet kopā ar viņu finišēja arī īrs Dens Martins ("Israel Start-Up Nation"), kurš brauc vienā komandā ar latvieti Kristu Neilandu.

Pieredzes bagātais spānis Alehandro Valverde ("Movistar") ierindojās 11.vietā un finišēja grupā, kas līderim zaudēja 51 sekundi.

Liepiņš līderim zaudēja 20 minūtes un 24 sekundes, savā debijā ierindojoties 164.vietā starp 216 riteņbraucējiem.

Tikmēr no sacensībām jau izstājušies šveicietis Matiass Frenks ("AG2R La Mondiale") un beļģis Ilans van Vilders ("Sunweb").

Pēdējā kāpumā tempu turēja Karapasa komandas biedri, bet vairāku sportistu grupā bija arī Martins un Rogličs. Slovēnis uzvaru pirmajā posmā nodrošināja 500 metrus pirms finiša, kad veica izšķirošo atrāvienu.

Sacensību vidū sāka līt, tāpēc jau tūres ievadā neiztika bez vairākiem kritieniem.

Trešdien paredzēts 151,6 kilometrus garš posms, kurā iekļauti divi trešās un viens pirmās kategorijas kāpums.

Spānijas tūre finišēs 8.novembrī Madridē. Sacensību pirmās sešas dienas pārklāsies ar šī gada "Giro d'Italia".

Šogad "Vuelta a Espana" pirmie trīs posmi bija plānoti Nīderlandē, taču valsts pandēmijas dēļ atteicās uzņemt prestižās velosacensības. Tā rezultātā "Vuelta a Espana" šogad būs tikai 18, nevis 21 posms.