Kā pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko, teju 99% Rīgas dzīvojamā fonda ir izbūvēti tā, ka atslēgt apkuri var tikai visai mājai uzreiz, jo siltumapgādes caurules iet cauri dzīvokļiem visos stāvos. "Ja gribētu atslēgt kādu konkrētu dzīvokli, lielā caurule, stāvvads, būtu jāiebūvē kāpņu telpā, bet no tā līdz katram radiatoram caurules būtu jāiebūvē zem grīdas seguma. Varat iedomāties, ko nozīmētu pārbūvēt katru ēku, - jādemontē viss grīdas segums jebkurā dzīvoklī, arī tajā, kas to nemaz negrib darīt, jānogriež visas caurules un jābūvē sistēma no jauna," skaidroja Stepaņenko.
Šādas izmaiņas ir iespējams veikt, taču parasti ēkas pieder kopīpašniekiem, kuriem attiecīgi jāpieņem savs lēmums un pašiem jāfinansē savas siltumapgādes sistēmas pārbūve, taču tas ir dārgs process. Ja visas mājas pilsētā sāktu pārbūvēt, summa pārsniegtu 50 miljonus latu, atzina Stepaņenko.
Pašvaldības dzīvojamos namus Rīgā būvē "Rīgas pilsētbūvnieks". Uzņēmuma direktors Ivars Gaters aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz šim nami būvēti pēc ierastās sistēmas, kad apkuri var atslēgt tikai visai mājai uzreiz, taču, projektējot namus, kuru būvniecība tiks sākta 2013.gadā, tiks paredzēta iespēja izbūvēt apkures sistēmu tā, lai katra dzīvokļa skaitītājs būtu nolasāms attālināti un katra parādnieka mājoklim siltuma piegādi varētu atslēgt atsevišķi.